Nejjednodušší péče o kočky

Když jste novým milovníkem domácích mazlíčků, jste nadšeni, že si je pořídíte. Nemůžete se dočkat, až si domů přinesete své malé miminko. Je fascinující vidět, jak před vámi váš mazlíček roste.

Jejich výcvik však vyžaduje tvrdou práci, zejména pokud se jedná o kotě nebo kočku. Budete se o ně muset starat více než o psa. Když se rozhodnete pro domácího mazlíčka, musíte se podívat, zda je snadno ovladatelný.

Protože jste nový milovník domácích zvířat, měli byste si vybrat plemeno kočky, o které se snadněji pečuje. S takovou kočkou se bude také velmi snadno manipulovat. V tomto článku se budeme zabývat tím, o jaká plemena koček je snadné se starat.

Různá plemena koček

Jako každé jiné zvíře, i kočky mají různá plemena. Každé plemeno má své jedinečné vlastnosti a charakteristiky. Některé potřebují více údržby kvůli svému chování. Některé naopak tolik péče nevyžadují.

Některé jsou více společenské, jiné ne.

Pro vaši vůbec první kočku byste si měli vybrat takovou, která příliš nedráždí. Také zůstává aktivní a hraje si, což je také docela přátelské.

Pokud chcete, aby se vycvičily, musíte s nimi správně zacházet. Váš vztah k nim by měl být velmi citový a plný porozumění. Následují některá nenáročná plemena koček.

Mainská mývalí

Kočky tohoto plemene jsou nejspolečenštější. Jsou velmi přátelské a rády si hrají. Snadno v nich najdete kamaráda. Díky nim se budete doma cítit lépe.

Mají některé vlastnosti psů. Pokud jste tedy kdysi byli majiteli psa, můžete tyto kočky snadno vycvičit také. Dají se snadno vycvičit a jsou také velmi chytré. Snaží se upoutat pozornost.

Jsou také snadno přizpůsobitelné. Pokud měníte svůj domov, snadno se přizpůsobí i tam. V takových případech se o ně nemusíte bát.

Siamské kočky

Kočky tohoto plemene jsou také přátelské a milují zábavu. Jsou skvělé a snadno se s nimi manipuluje. Péče o tyto kočky je snadná, protože nemají dlouhou srst.

Všichni jste se možná také setkali s tím, že dlouhé vlasy mohou být velmi nepříjemné. Padají všude a špatně se sbírají. Dá se tedy říci, že patří mezi kočky, o které je péče nejjednodušší.

Navíc jsou opravdu společenské. Siamské kočky nepotřebují mnoho péče. Mají skvělou osobnost a někdy jsou také velmi zvědavé. Jejich plusem je, že jsou také velmi věrné.

Ragdolls

Ragdollové jsou jedním z nejkrásnějších plemen koček. Mají barevné oči a huňaté tělo. Rádi se neustále mazlí. Kromě toho je také velmi zábavná. Proto jsou to také kočky, o které se snadno pečuje.

Pokud někdy někdo nový navštíví váš domov, nebude po jejich spatření agresivní. Ostatní kočky se v takových situacích buď stresují, nebo se někam schovají. Ragdollové se však novým změnám snadno přizpůsobují.

Také se udržují v čistotě a rádi se tulí. Také nepotřebují mnoho péče a jsou uvolnění ve všech situacích.

Somálsko

Péče o toto plemeno je jedna z nejjednodušších, protože kočky jsou veselé a milující. Jejich super naplněná energie vám nikdy nezkazí náladu.

Nejsou bázliví a rádi se pohybují mezi lidmi nebo zvířaty. Jsou velmi socializovaní a velmi aktivní. Somálské kočky jsou velmi zábavné a mohou žít i o samotě.

Většina z nich však raději zůstává se svými partnery nebo majiteli. Proto budete mít určitě dobrou energii po celou dobu, kdy budete v jejich blízkosti.

Barmský

Jsou velmi podobní mainským mývalím kočkám a mají také některé vlastnosti podobné psům. Jsou velmi milující a často se zdržují v blízkosti svých majitelů. Jsou velmi věrní.

Vytvářejí si pevné vztahy se svými majiteli a vždy vám kryjí záda. Jsou inteligentní a zvědaví zároveň. Barmské kočky jsou mimořádně oddané a jsou skvělými domácími mazlíčky.

Závěr

V tomto článku jsme si prošli některá plemena koček, o která je nejjednodušší se starat. Jsou to kočky, které milují zábavu a vždy zůstávají u svých majitelů.

Mnoho z těchto plemen jsou kočky, o které je snadné se starat a trávit s nimi čas. Hrají si s vámi a jsou plné lásky a energie.

Your email address will not be published. Required fields are marked *