Pochopení běžného chování koček

Pocit, že ve vašem domě je úžasná kočičí energie, je vždy prospěšný zážitek. Ale díky všem těm mazlení a hraní přivítání kočky znamená, že byste přivítali také některé problémy s chováním. Jakkoli jsou tato chování problematická, otravná nebo znepokojivá, musíte pochopit, proč vůbec existují, abyste se s nimi vyrovnali. Poznání vašich malých kočkovitých šelem by vám oběma pomohlo žít společně šťastnější život. Zde jsou některá běžná chování koček, která je třeba lépe řešit.

Chování zaměřené na pozornost

Hledání pozornosti tvoří jedno z běžných chování koček. Majitelé koček si často stěžují na fyzické a emocionální aspekty. Tato zoufalá potřeba jistoty přiměje kočky vytí o půlnoci nebo jednoduše tlapat nohy, aby upoutaly vaši pozornost. Ostatní kočky jsou upovídané; užívají si mňau a mňau a očekávají, že mě a já

Je pravděpodobné, že byste se také zamilovali do jejich velkých, kulatých očí a rozříznuté kočičí tváře, ale přebytek tohoto chování by vám způsobil problémy. Je to tedy jeden z problémů, které je třeba řešit.

Agrese

Jsou chvíle, kdy váš malý kamarád projevuje agresivní chování vůči ostatním zvířatům i lidem. Vidíte, že přichází, když jí ztuhne držení těla a zúžené zornice; víte, že někdo bude poškrábán nebo pokousán, pokud ne, zasyčen.

Ačkoli se jedná o běžné chování koček, lepší přístup pro vás by měl být navštívit veterináře a nechat si toto chování prodiskutovat. Můžete najít některé podtržené problémy vedoucí k tomuto chování.

Zdřímnutí na čistém prádle

Nemůžeme opravdu vinit naše malé kočkovité šelmy z toho, kdo nesouhlasí, čisté prádlo voní úžasně. Chápeme, proč si rádi zdřímnou na čistém oblečení; to je však trochu problematické, pokud jde o veškeré úsilí, které jsme vložili do prádla. Můžeme se pokusit zvládnout toto chování tím, že si dáme oblečení na místo, než upoutá pozornost vašeho malého kamaráda.

Prosit o další jídlo a lahůdky

Stává se problematické, když se vaše kočka začne stávat závislými na vločkách tuňáka Bonita nebo začne prosit o jídlo navíc. Stejně jako my, i zvířata někdy trpí závislostmi a toto chování tvoří jedno z běžných chování koček.

Krmení jejich závislosti jim může způsobit více škody než užitku. Majitelé koček musí brát ohled na denní kalorie, které jejich koťata konzumují, a na jejich frekvenci.

Škrábání nábytku

Škrábání je oblíbené u koček; je to způsob, jak si označit své území. Ale důležité je, kde se škrábe. Pokud je to váš nábytek, pak je to zjevně ne-ne, a je třeba se s ním vypořádat. Nezáleží na tom, jestli to malý kamarád vidí územně důležité, vaši oblíbenou pohovku je třeba chránit.

Můžete použít některé techniky, jako je použití oboustranné pásky, aby byla kočka méně příjemná k poškrábání. Čím méně příjemné to je, tím méně je pravděpodobné, že se poškrábáte.

Cestou k pultu

Pokud má váš drobec ve zvyku šplhat na pulty, první věcí, kterou musíte udělat, je najít odměnu za toto chování.

Musíte zjistit, co tento zvyk spouští, ať už je to lahodné jídlo na polici pultu nebo kousek látky, se kterým si rád hraje.

Poté, co bude odměna identifikována, je čas s tím něco udělat! Musíte pochopit, že lezení je součástí jeho instinktů, a nemohlo se s tím nic moc dělat. Nahrazení této nežádoucí akce pozitivním řešením však je

možný.

Nejprve odstraňte motivační faktor, který ho vede k tomu, aby šplhal po vašich pultech. Odstraňte z pultu cokoli, co má i tu nejmenší šanci to zkusit.

Vložte oboustranné pásky na konkrétní místa, na která vaše kočka skočí. To by mu pomohlo spojit tečky a spojit tento lepkavý pocit, že nemá rád lezení na pultech. To vám může pomoci zabránit v opakování tohoto chování.

Vzhledem k tomu, že stoupá kvůli svým instinktům, musíte poskytnout náhradní místo pro lezení. Umístění lezeckého stromu poblíž kuchyňské linky by stačilo. Použití lezeckého stromu a skákání všeho, na co chce, pomůže vaší kočce využít tuto extra dávku energie a uklidnit ji.

Závěr

Dělání domácích úkolů vám pomůže shrnout důvody společného chování koček. Pečlivé hlídání může také hodně ujasnit, proč vaše kočka nějakým způsobem jedná. Postupem času se svým horlivým pozorováním nakonec začnete zjišťovat, jaké chování je třeba vyšetřit a čeho se musíte nejméně obtěžovat.

Your email address will not be published. Required fields are marked *