Odradí od nutkavého škrábání u koček

Kočky jsou bezstarostná stvoření. Většinou bývají přátelští, kromě plachých koček. V určitých dobách však začnou nutkavě škrábat nebo žvýkat.

To může poškodit jejich pokožku a tělo. Způsobuje také bolest. Navíc aktivity jako škrábání a lízání mohou být pro nás všechny velmi nepříjemné.

Nejdříve byste samozřejmě viděli, jak to dělá nutkavé škrábání. Pokud to však nevidíte, všimnete si změn. Možná má sníženou srst ve formě pruhů na zádech.

Je pravděpodobnější, že na jejich zádech a břiše vytvoří červené skvrny. Samice koček se více věnují těmto činnostem než mužským.

Důvody pro kompulzivní škrábání a lízání

K tomu, aby se vaše kočka mohla věnovat těmto činnostem, může dojít z různých důvodů. Tyto zahrnují

Blechy

Paraziti nebo blechy hrají při provádění těchto činností mimořádnou roli. Kdykoli kočky jdou na místa, kde jsou tyto blechy, může to tento problém s lízáním zachytit.

Kočky se upravují a mohly by skončit se všemi blechami. Ale pokud neustále vidíte, jak se vaše kočka škrábe zpět, jsou to blechy. Stimulují je také někteří další paraziti, například roztoči a kožní onemocnění.

Alergické reakce

Mnoho lidí mezi námi je na některé věci alergičtí. Tyto alergie způsobují reakce nebo podráždění.

Stejným způsobem jsou alergií podrážděny i kočky a koťata. Kvůli tomuto podráždění si poškrábají záda. Naše kočky mohou být alergické na cokoli v životním prostředí. To je může snadno podráždit.

Suchost kůže

Suchost způsobuje drsnou pokožku a podráždění. Vaše kočka může mít suchou pokožku, která způsobuje její poškrábání nebo žvýkání.

Je zřejmé, že v zimě máme všichni suchou pokožku. Některé výživové přiměřenosti také způsobují sucho. Díky tomuto pocitu nepohodlí se kočka škrábe při hledání pohodlí.

Nepohodlí

Pokud někdy cítíme nepohodlí nebo bolest v těle, dotkneme se té části. Musíme tu bolest zastavit, tak si ji otřeme.

Totéž platí pro naše kočky; poškrábají tu oblast, kde cítí bolest. Nemohou přestat žvýkat nebo škrábat záda, když mají bolesti.

To jim umožňuje zbavit se té bolesti a poškrábání.

Úzkost a nuda

Většinu času dochází k nutkavému škrábání u koček kvůli jejich méně aktivnímu životu. Když méně cvičí a zůstávají uvnitř svých domovů, cítí úzkost. Stresované a podrážděné kočky škrábají více.

Kočky mohou také začít nutkavě škrábat kvůli úzkosti, když se někdo nový vrátí domů. Díky tomu může být vaše kočka někdy nepříjemná nebo agresivní.

Kvůli některým lékům se mohou objevit nutkání a mohou se začít škrábat a lízat na zádech nebo žaludku.

Léčba vyhýbání se nutkání

S nutkavým chováním vaší kočky můžete zacházet různými způsoby. Následující tipy mohou být při léčbě tohoto chování výhodné

Odstranění blech

O odstranění blech a parazitů se můžete poradit se svým veterinářem. Doporučí vám některé spolehlivé produkty pro ovládání blech.

Tyto produkty můžete vyzkoušet, abyste omezili chování, jako je nutkavé škrábání u koček. Pomohou minimalizovat lízání a žvýkání.

Různá jídla

Někdy mohou být potraviny důvodem, proč má vaše kočka takové problémy s chováním, jako je nutkavé škrábání. Chcete-li tomuto problému porozumět, můžete změnit stravu své kočky.

Další pomoc lze získat od veterináře.

Zdravotní asistence

Kdykoli se vaše kočka poškrábe nebo si olízne záda, může jí to ublížit. Jednou poškrábaná kůže může způsobit bolest. Je tedy lepší jít k veterináři na správné léky a léčbu vaší kočky.

Některé další léky však mohou pomoci při snižování úzkosti a stresu u vaší kočky.

Ukončení nudy a úzkosti

Můžete pomoci své kočce překonat úzkost a stres. Prostě se cítíte pohodlně, milovaně a útulně. Také zvyšte jeho aktivitu a cvičení. To pomůže snížit agresi.

Měli byste své kočce pomoci tím, že uděláte dětské kroky. S vaší strašlivou kočkou je snadné manipulovat. Musíte si zvyknout na věci, kterých se bojí. Bez podniknutí dětských kroků nemůžete svého mazlíčka ovládat.

Rychlý způsob, jak s nimi zacházet, může vést k dalším problémům s chováním, jako je nutkavé škrábání u koček. Měli byste tedy dělat malé kroky.

Nakonec, kdykoli se přestěhujete do nového domova, nastavte její pokoj stejně jako předtím. To vše funguje dobře, aby se zabránilo všem behaviorálním a duševním problémům u vašich koček.

Your email address will not be published. Required fields are marked *