5 tipů, jak se o kočku starat

Pro někoho, kdo nedávno přinesl kočku, je bezpodmínečně nutné trochu hledat, jak zacházet s novou kočkou. Musí projít všemi nezbytnými kroky, které je třeba podniknout.

Kočky jsou velmi citlivá stvoření a mělo by se s nimi zacházet opatrně. Pokaždé, když si pořídíte novou kočku, podnikněte nezbytné kroky, abyste se cítili pohodlně. Vaše kočka si s vámi bude hrát, pokud je tam šťastná.

Nezapomeňte znát několik tipů, jak se o kočku starat, když si ji pořídíte. Určete k tomu veterináře a vždy se s ním poraďte, kdykoli máte pocit, že to nejde dobře.

Zde je několik tipů v tomto článku, jak se o kočku starat, když jste si ji právě koupili.

Základní tipy, jak se o kočku starat

Když kupujete novou kočku, musíte hledat také plán zdravé výživy. Existuje několik tipů, jak se starat o kočky prostřednictvím jejich stravy. V tom také pomůže nákup vysoce kvalitní stravy.

Měli byste se také poradit s veterinářem, abyste si vybrali konkrétní dietu. Říká se, že konzervované potraviny obsahují méně živin, takže byste se jim měli někdy vyhnout.

• Některé aminokyseliny jsou pro kočky nezbytné. Jedním z nich je taurin, který je potřebný pro zdravé oči a srdce. Pokud poskytujete vyváženou stravu pro péči o kočky, je v ní obsažen taurin.

• Místo jejich jídla budete muset udržovat stále čisté. Po každém jídle naplňte jejich misku vodou.

• Když je odměňujete, udržujte je na 5–10% jejich jídla.

• Některá jídla jsou pro zdraví vaší kočky jedovatá. Zahrnují také cibuli a česnek. Je tedy zásadní hledat komponenty za tímto obalem, protože mohou být kontaminovány.

2-zastřihování

Kočky potřebují náležitou péči, proto je musíte správně česat. Jejich vlasy jsou někdy velmi zdravé, takže je lze ošetřit správnými vlasovými přípravky.

Pokud jim pravidelně kartáčujete vlasy, existuje menší pravděpodobnost jejich pádu. Musíte jim řádně umýt srst, abyste omezili jejich vypadávání.

3-Manipulace

Zvedání kočky je důležité pochopit. Není vždy snadné jej vyzvednout a odložit někam jinam. Musíte to jemně zvednout. Neměli byste ho zvedat z jeho předních nohou.

Při zvedání kočky byste měli dát jednu ruku za přední nohy a druhou ruku pod její zadní končetiny. Toto je správný způsob, jak to vyzvednout.

4-bydlení

Nejlepší by bylo, kdybyste pro svou kočku připravili samostatný den. Mělo by mít vlastní správné místo odpočinku a samostatnou stravovací část. Udržujte jeho postel čistou a pravidelně ji umyjte. Předpokládá se, že vnitřní kočky žijí déle než venkovní kočky.

Je tedy požadováno, aby byla vaše kočka uvnitř. Některá zvířata, jako jsou kojoti, jsou studována tak, že jí kočky, které jsou venku. Venkovní kočky se častěji potýkají s jinými zvířaty.

Venkovní kočky se také snadno dostanou do kontaktu s klíšťaty a roztoči. Klíšťata a roztoči způsobují infekce u koček.

Krabice na 5 vrhů

Podestýlka je pro kočku velmi potřebná. Jejich podestýlka by měla být umístěna v jejich doupěti. Musí být umístěn mimo jeho stravovací prostor. Kočky rádi zůstávají čisté, proto byste se měli starat také o jejich čistotu.

Pokud máte dům se 2 nebo 3 podlažími, na každém patře by měly být jiné boxy. Nejdůležitější věcí je, že byste neměli zbytečně odstraňovat krabice z jejich místa.

Kočky nemohou najít svou ztracenou podestýlku, takže byste se o to měli postarat. Kočky nerady vidí svou páchnoucí bedničku poblíž sebe. Musíte pokaždé, když ji použijí, vyprázdnit její bednu.

Závěr

Vaše kočky jsou vašimi mazlíčky. Právě jsme diskutovali o tipech na péči o kočky. Jsou to velmi čistá a soucitná stvoření. Musíte na ně být klidní a opatrní. Je lepší starat se o jejich potřeby, aby se u vás doma cítili dobře.

Vyvarujte se jakýchkoli nečistot nebo páchnoucích věcí kolem nich, protože to pro ně není dobré. Postarejte se o své kočky a zajistěte, aby byly kolem nich snadné a pohodlné.

Your email address will not be published. Required fields are marked *