Výcvik poslušnosti u koťat

Když si je adoptujete, koťata mají být vycvičena. S jejich běžným chováním je tedy třeba zacházet velmi opatrně. Musíte své koťátko trénovat trpělivě. Jakmile zvládnete jeden příkaz, přejděte k dalšímu kroku.

Každý povel je třeba cvičit na různých místech, aby mu kotě zcela porozumělo. Mějte na paměti, že koťata jsou méně společenská a samostatnější zvířata.

Důvody pro výcvik vašeho kotě

Trénujte koťata, aby s vámi byla dobrými přáteli a věděli, jak také žít v určitých mezích. Hlavní důvody, proč byste měli kotě stále trénovat, jsou

• Kotě zůstává aktivní a svěží.

• Stimuluje své tělo k práci.

• Pokud dělá něco špatně, můžete jí přikázat, aby s tím přestala.

• Pomáhá udržovat silné pouto uvnitř vás obou.

• Školení ovládá umění sociálního chování.

• Kotě zůstává zvyklé na dobré mravy.

Trénujte své kotě

Cvičení vašeho kotěte může být občas složité. Je ale nutné nechat vaše kotě porozumět základním povelům, jak se chovat doma. Tímto způsobem bude respektovat i vaše hranice. Výuka pravidel pro vaše kotě bude aktivnější.

Musíte naučit své kotě několik dobrých návyků a posílit její pouto s vámi. Některé hračky můžete mít doma, aby ji nerozptylovaly jiné špatné věci.

Začněte odměňovat své kotě hračkami, když projeví dobré chování. Hra s jeho hračkami může pomoci při udržování jeho duševního a fyzického zdraví.

Udělejte z ní dobrou krabičku a pomozte jí ji používat v rutině. Tímto způsobem bude vědět, k čemu se používá. Rozvíjejte některé outdoorové aktivity, aby se necítilo v kleci.

Poskytněte jí také halové hry, kde se může cítit šťastná a užít si zbytek dne. Povzbuďte to každý den k dalšímu zlepšování.

Proč se koťata chovají špatně

Koťata se od začátku nenaučila, jak se chovat. Jsou pochopitelné, pokud jste jim blízcí.

Ve skutečnosti nejsou špatní; jen že se snaží zvyknout si na všechno. Jakmile začnete učit své kočkovité šelmy, jejich chování se časem zlepší.

Pomozte jí, aby se u vás cítila bezpečně. Nastavte její rutinu. Pokud se ji pokusíte k něčemu přinutit, bude na to zjevně reagovat, protože by ji to znepokojovalo.

Neočekávejte, že vaše kotě bude vždy dobré. Občas čelí některým stresovým problémům nebo strachu, takže na to reagují. Mají také záchvaty úzkosti, které způsobují, že se chovají špatně.

Běžné problémy s chováním kotěte

Existuje určitá chování koťat, která by měla být řešena. K tomu musíte kotě vycvičit. Ušetří to vaši energii a pomůže vám pochopit, jak je zvládnout.

Mezi tato chování patří

• Škrábání na podlaze a nábytku

• Močení

• Nepoužívání steliv

• Agresivní chování

• Stres a úzkost

• Strach

Řešení špatného chování u koťat

Koťata se mohou chovat odlišně kvůli problémům, jako je strach, stres a úzkost. Možná to prochází nějakým problémem s duševním nebo fyzickým zdravím. Ne vždy je vaše kotě na vás naštvané; může čelit těmto problémům.

Nemůžete své kotě potrestat nebo z toho vytlačit. Může jí to ublížit a může se k těmto činnostem vrátit. To povede k dalšímu stresu a dalším špatným návykům. A víte, že existuje velká šance, že když s ní budete tvrdě, může to riskovat vaše krásné pouto s ní.

Vaše kotě však musí pochopit, proč by se mělo vyhnout špatnému chování, protože v budoucnu může být bolestně špatné.

Můžete dát nějaké páchnoucí věci, jako jsou vonné bavlněné kuličky. Díky tomu bude vaše kotě z těchto míst snadno pryč. Podobně mu dávejte pamlsky, když dělá něco dobrého nebo se vyhýbá špatnému chování.

Závěr

Hlavním bodem tohoto článku tedy bylo pomoci vám pochopit, proč musíte kotě trénovat. Také, jakou sekvenci dodržovat při tréninku kotěte. Jak jsme již analyzovali, koťata mají dobré povely. Učí se a rychle reagují na ty povely, které jste je naučili.

Nezapomeňte ji odměnit za dobré a netrestat ji za malé zlozvyky. Naučte ji, jak žít, a bude vás šťastně poslouchat. Budujte s ní dobrý vztah.

Your email address will not be published. Required fields are marked *