Proč kočky kousají a tipy, jak tomu zabránit

Všichni víme, že kočky nejsou vůbec nebezpečná stvoření. Jsou to zdvořilí a rozkošní kamarádi. Pokud začnou kousat, můžete to cítit nepříjemně. Ale pro kočku může být mnoho faktorů.

Kočky kousají, když čelí problémům úzkosti a stresu. Mohou také kousnout ve strachu, když se jich někdo dotkne. Ale především to není vždy agresivita, která způsobí, že kousnou.

Kočky patří do kategorie predátorů. Přirozeně jsou zvyklí na malé škrábání, kousání nebo skákání na člověka. Pokud je to však závažné, musíte něco podniknout.

Musíte rozlišovat agresivní chování a přirozenou hru, abyste zabránili kousnutí nebo infekci kočky.

Důvody kousání koček

Je nezbytně nutné, abyste rozuměli kočičímu jazyku. Někdy se s vámi snaží komunikovat kousáním. Jeho kousání může být symbolem, který vás znemožňuje něco dělat.

Lidé si často stěžují na nevyprovokované kousání koček a agresivní chování koček. Někdy se kočky mohou klidně hrát, ale pak kousnou na místě.

Kousnutí koček může být vnímáno jako symbol toho, že v dané společnosti nejsou tak šťastní. Snaží se někdy z tohoto prostředí odstěhovat. Musíme jim tedy pomoci.

Mazlení a kousání koček

Když kočka začne kousat, zatímco se o ni staráte, nemusí to být agresivní chování. Někdy si vaše kočka vzala dost lásky a nechtějí víc.

Pomůže to, když ho nepřinutí, aby zůstal na klíně. To může vést k jejich agresivitě a může dojít k náhlému kousání. Jednoduše pochopte řeč těla kočky a v případě potřeby s ní komunikujte.

Hraní a kousání koček

Někdy při hře vaše kočka přijde a kousne vás z čista jasna. To není záhada. Je to jen proto, že si vaše kočka užívá svou hru a při vašem lovu vás přirozeně kouše.

Můžete si s nimi vytvořit zvláštní pouto a uvědomit si, že kousání není správná cesta. Začněte svou kočku odměňovat, když nehryzie a používá pouze své tlapky. To mu pomůže růst s dobrým chováním.

Můžete také použít hračky k rozptýlení vaší kočky. Poskytněte jí hračky, aby si s nimi mohla hrát. Může je kousat a procvičovat své přirozené schopnosti kousat. Tímto způsobem zůstanete v bezpečí před kousnutím kočkou.

Kousání koček z agrese

Můžete snadno zjistit, kdy je vaše kočka agresivní a je k vám hrubá. Stává se to, když je vaše kočka v bojové náladě a neusazuje se. Abyste to zastavili, musíte to trénovat.

Vaše kočka potřebuje vědět, že její agresivní chování by nebylo vůbec tolerováno. Mělo by se tedy chovat jako dobrý mazlíček. Dejte jí odměny, když vás poslechne.

Někdy mohou vaši mazlíčci na tyto způsoby zapomenout. Nezkoušejte s nimi být drsní. Bude je to znepokojovat a nebudou vás poslouchat. Mohou vést k další agresivitě.

Jak se vyhnout kousání koček

Nemusíte své kočce naznačovat, že by vás měla následovat. Někdy to může chtít volně se pohybovat. Abyste zvládli kousání kočky, musíte vědět několik základních věcí.

Nejprve netolerujte agresivní chování snadno. Trénujte svou kočku, aby byla zdvořilá. Musíte svou kočku naučit, že ruce nejsou předměty, se kterými se hraje. Neměly by se používat na kousání koček.

Svým kočkám můžete poskytnout hračky, které může kousat, a můžete jim být v bezpečí. Mělo by být mnoho hraček, aby se vaše kočka nevrátila k vám, aby bojovala.

Pokud vás zvíře kousne, nepoužívejte tresty. Můžete jim dát pochopit, že to bolí, když kousnou. Když kousnete, můžete si vytrhnout ruku. To by jim signalizovalo, že vám ublížili.

V takových případech už nebudou znovu kousat. Pokud jdete na fyzické tresty, může to vaši kočku zhoršit a nemusí vás znovu snadno poslouchat.

Závěr

Nyní víme, že jednání s kousáním koček může být složité, ale ne komplikované. Pomozte svému kamarádovi vědět, že kousání není dobrým zvykem. Rovněž se vyhněte trestání, pokud vás neposlouchá.

Buďte trpěliví a ujistěte se, že svou kočku odměňujete pokaždé, když poslouchá váš příkaz.

Your email address will not be published. Required fields are marked *