Agrese u koček

Zvířata mají také chování jako my. Rovněž vnímají věci jako my. Oslovují však také nás. Nevyprovokovaná agresivita u koček je může znepokojovat. Je to jedna z nejběžnějších oblastí ke studiu chování zvířat. Agrese u koček je může učinit hrozivými.

Agresivní kočky jsou navíc nebezpečné pro to, aby byly chovány doma. Agrese může nastat z různých důvodů za různých okolností.

Porozumění kočičím jazykům

Majitel a rodiče kočky musí pochopit, co chce jejich malý kamarád komunikovat prostřednictvím svého těla. Porozumění řeči těla vašeho mazlíčka je zásadní. Pomůže vám přeložit to, co vaše kočka ráda mluví. Kočky také vyjadřují své instinkty prostřednictvím řeči těla.

Tímto způsobem se s vaším mazlíčkem snadno manipuluje a je vám pohodlnější kolem vás. Porozumění řeči těla pomůže vašemu domácímu mazlíčku účinněji reagovat na duševní problémy, jako je agresivita nebo úzkost.

Řeč těla, pozice, držení těla a mimika vaší kočky vám pomohou vědět, co chce říct. Vědět, co sděluje každá pozice, vám pomůže dozvědět se více o vaší kočce.

Druhy agrese u koček

Agrese může být dvou typů. Buď je to urážlivé nebo obranné. Například útočně agresivní mazlíček se pokusí být dominantnější a více útočit.

Defenzivně agresivní mazlíček se pokusí být menší a bude se bránit před útokem. V takovém případě tedy bude mít ochranné chování.

Urážlivá agresivita u koček

Specifické příznaky útočně agresivní kočky jsou pochopitelné z pozice kočky. Tyto znaky jsou

• Rovný postoj, vzpřímený postoj.

• Rozšířené oči a hledí na cíl.

• Žáci jsou zúžení.

• Oteklá srst na těle a ocasu.

• Ztuhlé tělo a vzpřímené uši.

• Vrčení a agresivní zvuky.

Obranná agrese u koček

Podobně jako útočné chování má obranná agrese také určité znaky. Jsou v pozici kočky, která naznačuje její agresi.

Tyto zahrnují

• Zastrčený v ocasu a normalizovaném těle.

• Snížená poloha těla.

• Uši směřují dozadu k hlavě.

• Přesuňte se na stranu k útočníkovi.

• Bojuje s předními tlapkami.

Přesměrovaná agrese u koček

Pokud je vaše kočka napadena, stává se agresivní. Začíná útočit na cokoli, co jí přijde do cesty. U tohoto typu agrese kočka nejde po skutečném důvodu útoku. To je způsobeno nevyprovokovanou agresí u kočky.

Agresivita vyvolaná strachem u koček

Strach z útoku jiných koček nebo predátorů může způsobit agresi. Pokud neexistuje jiný způsob, jak se těchto dravců zbavit, kočka bojuje. Tato agresivita může být horší, když kočky začnou bojovat.

Při tomto typu agrese se kočky cítí nebezpečně. Mohou na vás také zaútočit a ublížit vám při agresi.

Teritoriální agrese u koček

Někteří z vašich domácích mazlíčků nesnesou ostatní doma. Nemohou vidět, jak se ostatní zvířata přizpůsobují ve své oblasti. Mohou tedy být na ně agresivní kvůli své přítomnosti.

Podobně se kočky stávají agresivními, když vidí kolem sebe nové domácí mazlíčky. Neshodují se s nimi. Mohou jim tedy také ublížit.

Bolest vyvolaná agrese u koček

Agrese vyvolaná bolestí je způsobena určitým zraněním nebo bolestí a utrpením bolestí. Je to obvykle kvůli určité frustraci způsobené bolestí, která může být také velmi nebezpečná. Tato agresivita je dráždí a způsobuje, že se cítí nepohodlně a nebezpečně. V tomto případě musíme být opatrnější, aby z toho měli lepší pocit.

Mateřská agrese u koček

Mateřská agrese je v zásadě reakcí na lidi nebo zvířata, která se mohou přiblížit ke královniným koťátkům. Matka královna chce chránit svá koťata, aby mohla zaútočit na každého, kdo se pokusí kontaktovat její děti.

Tato agrese je přítomna téměř ve všech mateřských královnách, protože chtějí, aby se jejich koťata kolem nich cítila bezpečně.

Léčba agrese u koček

Kdykoli se vaše kočka cítí ohrožena, nechte ji odejít, kdykoli chce. Je lepší se pohybovat z míst, kde by to mohlo být zraněno. Je tedy bezpečné držet jej stranou od takových okolností.

Navíc bylo zjištěno, že nevyprovokovaná agrese u koček snadno ublíží. Lze jej vyléčit lékařskou pomocí. Lze to napravit také péčí o duševní zdraví pro vaše kočky.

Your email address will not be published. Required fields are marked *