Důvody, proč se kočky bojí zvuků

Kočky se obvykle děsí hlasitými nebo neobvyklými zvuky, jako jsou bouřky, hudba a hosté doma. Jejich reakcí je často skrývání, aby se cítili v bezpečí. Tento článek je zde, aby vám pomohl žít s hrůzostrašnými hlukovými kočkami a jak je učinit tolerantními a sebevědomými. Zajistíme co nejúplnější všechna aktuální řešení.

Proč se kočky bojí zvuků?

Hluky vždy zaujaly a vyděsily zvířata. Z tohoto důvodu savci používají hluk a zastrašování, než začnou útočit nebo se bránit. Kočky nejsou výjimkou. Postupem času se ozvaly mechanické zvuky. Naučili se žít

s tím. Mohou být stresovaní a vyděšení. Neznámé děsí kočku, i když je to klidné a mírumilovné zvíře.

Kočky se obvykle inherentně bojí a mohou se bát všeho možného. Zejména kočky mohou být utlačovány hlasitými a / nebo neobvyklými zvuky: hudba, bouřky, předměty padající na podlahu, vysavače atd. … To se však liší od kočky k kočce, některé se bojí sebemenšího hluku, zatímco existují jiné kočky, které jsou klidnější.

Kočky, které měly dobrou domestikaci, se nebudou bát. Existují zvířata, která si zachovávají divokou stránku a mohou se bát sebemenšího hluku. Uprchnou a uchýlí se na místo, které považují za bezpečné.

Útěk není jediným příznakem vyděšené kočky. Jeho projev se může lišit jako kočka vyprazdňující se jinde než v bedničce. Překvapením je také situace, kdy se kočka může bránit agresivním nebo vrčením (toto dýchání je hluk, který ji překvapí). Nadměrné lízání je součástí katalogu vyděšených koček. Překvapením je také situace, kdy se kočka může bránit agresivním nebo vrčením (druh dechu použitého proti zdroji hluku, který ho překvapil). Nadměrné lízání je součástí katalogu vyděšených koček.

Ne všechny kočky se bojí hluku

Naštěstí se ne všechny kočky bojí hluku. Některé kočky však bohužel vykazují více či méně důležitou fóbii, která se vyvíjí v období, kdy koťata začínají objevovat svět. Pokud není zvyklý na veškerý hluk, který existuje, může být překvapen a nepohodlný, když poprvé uslyší tento slavný hluk.

Mezi zvuky, které kočky slyší, najdeme:

• automobilové motory, vlaky, letadla, veškerá mechanická zařízení s více či méně hlučnými motory;

• Vysavač, trouba, budík, toustovač … veškeré denní příslušenství, které majitel kočky použije;

• Telefonní zvonky, zvonky, houkačky … všechny zvuky, které mohou naplnit náš každodenní život;

• Lidé, kteří mluví nahlas, lidé, kteří křičí … veškerý hluk způsobený lidmi a lidmi kolem nich.

Existují další zvuky, jako jsou výstřely, vibrace … Všechny existující zdroje zvuku mohou zvířata uvést do více či méně namáhaného stavu. V tomto případě je dobré nechat zvíře přizpůsobit se těmto zvukům, aby se naučilo žít s nimi a cítit se šťastně.

Řešení, aby si vaše kočka zvykla na každodenní hluk?

Poskytujeme vám několik tipů. Naší první úvahou jsou antistresové doplňky stravy. Dodává je veterinární lékař na lékařský předpis, ve formě léků nebo v očekávání stresující události: pozvání lidí do domu atd. Antistresové doplňky stravy obecně nezpůsobují vedlejší účinky ani návyky. Často je lze zvířatům podávat po dlouhou dobu. Neváhejte o tom s veterinářem diskutovat.

Další metodou je použití uklidňujícího dávkovače nebo spreje pro kočky. Jsou složeny z feromonů, které mohou zvířata uklidnit a udržovat je v dobrém stavu. Difuzor také existuje ve formě zásuvky pro nepřetržitou difúzi.

Pokud si kočka začne dělat starosti, můžete si s ní také zkusit hrát. Tato hra skutečně rozptýlí kočku: zaměří se na jiné věci než na hluk. Tato hra je také vynikajícím lékem proti úzkosti.

V ideálním případě by koťata měla být od dětství zvyklá slyšet všechny druhy zvuků, aby se v dospělosti nemohly stát stresujícími látkami: vysavače, hudba, zvonky atd.

V dospělosti je možné kočky zvyknout na hluk, ale musíte si na to dávat pozor postupně. Například, aby si vaše kočka zvykla na hudbu, hrajte ji na krátkou dobu (několik sekund) na minimu. Pokud vaše kočka nevykazuje žádné známky stresu,

doporučte mu odměnit a dobře jej pochválit, aby mohl spojit hluk s něčím pozitivním. Můžete postupně zvyšovat hlasitost hudby a dobu poslechu.

Pokud všechna tato opatření nestačí, doporučujeme vám poradit se s veterinářem. Prozkoumá vaši kočku a určí, zda se jedná o strach nebo fobii. Léčba na předpis veterináře může mít velký rozdíl. Váš veterinární lékař nastaví behaviorální terapii a v případě potřeby podá léky.

Your email address will not be published. Required fields are marked *