Tipy pro péči a krmení březí kočky

Během březosti potřebuje březí kočka extra energii, aby zajistila své vlastní potřeby i potřeby budoucích koťat. Adekvátní výživa je klíčem k dobrému zdraví všech.

Březí kočka proto potřebuje více energie. Zásadou je nabídnout jí bohatší stravu a ve větším množství. Z klasického krmiva pro dospělé kočky jí budete opět podávat kotěcí stravu. Ta obsahuje všechny živiny a energii potřebné pro udržení jejích vlastních sil a vývoj plodu.

Potřeby vaší březí kočky

V každé fázi svého života bude vaše kočka potřebovat určitou výživu. Čím více se blíží konec březosti vaší kočky, tím více se její potřeby zvyšují. Vaše kočka tak bude muset přijímat více bílkovin, aby pokryla svůj energetický výdej. Ve specializovaných obchodech často najdete kompletní receptury pro březí kočky. Ty uspokojí všechny potřeby minerálů a vitamínů, které jsou pro něj nezbytné.

Je to fakt. Vaše březí kočka musí být v období březosti schopna uživit nejen svůj organismus, ale také organismus plodu, který se v jejím těle nachází. Měla by se také připravit na kojení. K tomu je třeba učinit výhrady. Nezapomínejte na příjem vápníku, který mu prospěje.

Jak krmit březí kočku?

Během březosti se energetické potřeby kočky zvyšují lineárně, postupně během dvou měsíců březosti, na rozdíl od lidského druhu.

Proto se doporučuje krmit kočku podle libosti.

Na rozdíl od březích žen by kočky neměly užívat žádné zvláštní vitamíny nebo minerály, pokud jedí kompletní krmivo. Důležité je podávat kočkám během březosti krmivo bohaté na omega 3 (DHA) a kyselinu listovou:

  • DHA podporuje vývoj mozku u plodu
  • Kyselina listová snižuje riziko vzniku rozštěpu patra

Několik důležitých bodů, které je třeba sledovat:

Spotřeba vaší březí kočky se postupně zvyšuje od páření až do konce březosti. V této době může sníst o 50 % až 100 % více krmiva než obvykle. Krmení březí kočky je naštěstí poměrně snadné. Jakmile dosáhne sytosti, kočka se poměrně dobře reguluje;

Začněte kočku krmit speciálním krmivem pro koťata od čtvrtého týdne březosti. Tehdy se koťata začínají rychle vyvíjet;

Krmte matku během dne mnoha malými dávkami jídla, abyste udrželi stálou hladinu energie. Nebo dokonce nechte suché krmivo neustále k dispozici. Nezapomeňte mít k dispozici dostatek čerstvé vody;

Hmotnost březí kočky se bude zvyšovat, protože bude více jíst, částečně proto, aby si vytvořila zásoby tuku, které jí pomohou vyživovat koťata během kojení. Toto přibývání na váze je zcela normální. Do konce kojení by se měla vrátit na svou normální váhu; Kočka může na konci březosti také ztratit chuť k jídlu. To je znamení, které by vás nemělo znepokojovat, je to známka toho, že se blíží porod. I když je ve stravě trochu vybíravá, mějte pro případ, že by ji přesto potřebovala, k dispozici jídlo a vodu.

Kolik jídla?

Množství krmiva, které můžete březí kočce podávat, se zvyšuje postupně a s průběhem březosti. V průměru je třeba každý týden zvýšit krmnou dávku o 10 %. Především je důležité, aby vaše březí kočka měla k dispozici granule. Nikdy by jí nemělo dojít.

Buďte si jisti, že vaše kočka se umí ovládat, a když už nemá hlad, nebude jíst nenasytně. Především dovolte své kočce, aby získala dostatek tuku. Důležitý tuk pro kojení.

Na konci březosti však může mít kočka menší hlad. Vysvětlení spočívá v místě, které zaujímají plody v děloze. Ta pak stlačuje žaludek. V takovém případě je vhodné nabídnout kočce několik malých jídel v průběhu dne.

Your email address will not be published. Required fields are marked *