Mám své kočce dávat doplňky?

Při pohledu na všechny vitamíny a doplňky v lékárnách a obchodech si majitelé domácích zvířat často kladou tuto otázku; mám dávat kočičím doplňkům?

Na tuto otázku není jasné ano nebo ne.

Ale obecně řečeno, některé doplňky by měly být užívány, zatímco jiné by měly být vynechány z jídelníčku vaší kočky. Podívejme se, jak připravují doplňky pro kočky a zda bychom je měli vyzkoušet.

Výroba komerčních krmiv pro domácí zvířata

Různé společnosti používají při přípravě doplňků své vlastní metody. Někteří prostě berou v úvahu denní výživu koček, někteří podstupují zkoušky krmení a jiní ne.

Podíváme se na ně zvlášť.

Denní požadavky na živiny

Komerční krmivo pro kočky je formulováno tak, aby zohledňovalo denní požadavky na výživu koček.

Když mluvíme o krmení pro kočky a kočičí stravě, tito muži mají na rozdíl od nás každý den velmi podobné jídlo. My, lidé, dáváme přednost rozmanitosti v jídle, ale kočky ne. To je třeba mít na paměti, když výrobci formulují krmivo pro kočky.

Kromě toho je nezbytné, aby majitelé koček hledali, co je pro jejich kočky vhodné, mezi všemi různými krmivy pro kočky od různých výrobců.

Zkoušky krmení

Některé z nejlepších společností zabývajících se krmením pro kočky zahrnují krmné zkoušky při přípravě doplňků.

Ve skutečnosti krmí kočku těmito doplňky a poté sledují reakci a chování, které si vůči nim kočky osvojí.

Zatímco jiné společnosti formulují a prodávají své doplňky jednoduše na základě denních požadavků na živiny a bez toho, aby je krmily skutečnou kočkou.

Životní fáze a životní styl

Některé společnosti také berou v úvahu životní fázi a životní styl při výrobě doplňků.

Různé věkové skupiny u koček vyžadují jinou úroveň každé živiny. Některé potravinářské společnosti připravují své komerční doplňky stravy pro mladší kočky, které nejsou vhodné pro dospělé nebo starší kočky.

Doplňky, které můžete zvážit

Odborníci vždy doporučují majitelům koček, aby hledali doplňky, které prošly zkouškami krmení. Při výběru doplňku musíte vzít v úvahu zdravotní potřeby vaší kočky.

Diskutujte se svým veterinářem

Další rozumnou věcí, kterou musíte udělat, je vždy se poradit se svým veterinářem, než si odnesete domů nový doplněk. Aby doplňky dobře ladily se zdravotním a zdravotním stavem vaší kočky, váš malý kamarád by s tím nevyvinul komplikace.

Výběr multivitaminu

Pokud se chystáte na multivitamin, měli byste si dávat pozor na to; přidáte-li tyto doplňky ke kompletní vyvážené stravě vaší kočky, mohou se kombinovat s již vyváženým krmivem pro kočky. Taková kombinace může způsobit další

komplikace vytvářením toxicity.

Společné doplňky

Ke zpomalení artritidy u koček jsou podávány určité doplňky kloubů. Patří mezi ně kombinace glukosaminu a chondroitinu. Dělají mazání kloubů koček a chrupavek.

Použití těchto doplňků by však nevymklo artritidu ani nezměnilo strukturu kostí. Ale to, co může udělat, je; podpora společných funkcí.

Kromě toho existuje řada dalších kloubních doplňků, takže při výběru nezapomeňte konzultovat svého veterináře.

Omega-3 mastné kyseliny

Omega-3 může být dalším užitečným doplňkem pro vaši kočku, který může podporovat funkce více orgánů vaší kočky. Můžete se poradit se svým veterinářem, kolik z toho dá vaší kočce.

Doplňky, díky nimž bude vaše kočka duševně ostrá

Antioxidanty, jako je vitamin E a C, mohou pomoci při duševní pohodě vaší kočky. Můžete také zvážit některé další doplňky, aby byla vaše kočka mentálně ostrá.

Běžné OTC doplňky, abyste se vyhnuli

Majitelé svých koček a psů každodenně používají několik doplňků na přepážce. Některé OTC doplňky je však třeba nechat na pokoji kvůli škodě, kterou mohou způsobit. Pojďme se na ně podívat.

5-HTP, vitamin D a železo

5-Hydroxytryptofan (5-HTP) je jedním z toxických doplňků pro kočky a může způsobit záchvaty, vysokou tělesnou teplotu a dokonce smrt.

V případě vitaminu D záleží na množství nejvíce. Předávkování vitaminem D může u vaší kočky způsobit selhání ledvin během 24-48 hodin.

Lidé se také ptají: Mohu své kočičí železné doplňky dodat?

Může to být další fatální doplněk a jeho množství je třeba regulovat velmi opatrně.

Závěr

Jedním slovem můžete použít určité doplňky kvůli zdravotnímu stavu vašeho mazlíčka. Doporučení veterináře se však velmi doporučuje.

Your email address will not be published. Required fields are marked *