Jste schopni adoptovat kočky?

Je velmi důležité přemýšlet o tom, zda by vám přivedení nové kočky do života bylo úžasnou věcí pro vás oba, a zda by si tato kočka skutečně našla cestu do vašeho srdce, nebo ne? Existuje tolik zvířat, která zprvu rádi chováte, a pak je začnete časem zanedbávat nebo opouštět, protože se rozhodnete – příliš pozdě – že péče o domácí mazlíčky je zodpovědnější, než jste čekali.

Pravda je, že chov koček je velký krok, protože je to krok, který ovlivní váš životní styl po mnoho let. Přemýšleli jste o tom, jak ponesete plnou odpovědnost za tuto kočku a budete zodpovědní za její život? Přemýšleli jste, co se stane, když se například rozhodnete přestěhovat nebo cestovat? Pokud se rozhodnete změnit svůj životní styl a osobnost kvůli domácímu mazlíčku, vězte, že budete nejlepším majitelem psa nebo kočky vůbec.

Adopce kočky:

Je dobré přemýšlet o tom, co se ve vašem soukromém životě stane během příštích 15 až 20 let, protože kočky s dobrou péčí mohou žít od 12 do 15 let, takže je důležité zvážit, co se ve vašem soukromém životě pravděpodobně stane. život po dobu 15 – příštích 20 let – než se rozhodnete chovat kočky, měli byste zvážit všechny následující možnosti:

• Zásadní změny, které se vám během života mohou stát při chovu koček, jako například: manželství, děti, nová práce, cestování daleko, a pokud jste opravdu ochotni věnovat čas, úsilí a peníze péči a chovu koček, když převzít nové odpovědnosti, jako jsou tyto, je to velmi důležitá otázka.

• Co byste dělali, kdyby váš manžel, manželka nebo dítě trpěli alergiemi nebo nemohli zůstat vedle vašeho domácího mazlíčka?

• Pokud si nyní chystáte pro své děti kočku, jste ochotni převzít odpovědnost za péči o tuto kočku, až vaše děti vyrostou? Zatímco postupem času ztratí zájem nebo se od něj odvrátí a v té době musíte být zodpovědní

Pokud můžete odpovědět na tyto otázky, kladné odpovědi, pokud jste na tento krok připraveni, jsou kočky považovány za skvělé společníky, i když mnoho koček je méně emocionálně než psů a vyžadují hodně pozornosti, času a peněz a nejdůležitější ze všeho je celoživotní závazek. Jste tedy připraveni na dlouhou dobu adoptovat kočku ve svém domě pod podmínkou řádné péče a před rozhodnutím o svém konečném rozhodnutí byste si měli položit několik otázek, jmenovitě:

Proč si chcete adoptovat kočky?

Mnoho lidí si ráda adoptuje kočky ve svých domovech z mnoha důvodů: Jedním z nich je, že chtějí udělat něco dobrého, a někteří o tom nepřemýšlejí a pouze si je adoptují. To je skutečně považováno za nepříznivé chování pro zvíře a majitele. Mezi důvody najdeme následující:

Společnost: Kočky nejsou jako psi, ale stále jsou to velmi společenská stvoření. Kočky přinášejí do domu spoustu lásky a existuje jen málo lidí, kteří si rádi přečtou dobrou knihu, zatímco kočka spí na klíně, takže kočka je pro svého majitele dobrým společníkem.

Zdraví: Život s domácími mazlíčky, ať už jsou to psi nebo kočky, je pro vás dobrý, snižuje krevní tlak, podporuje aktivitu a dává vám důvod, abyste se ráno probudili, protože si s ním budete hrát nebo chodit.

Motivace: Někdy přijde bezohledné rozhodnutí o vlastnictví domácího mazlíčka, nedojde k rozpakům, pokud jste v té době schopni toto zvíře vzít, ale jinak se vyhněte adopci jakéhokoli domácího mazlíčka bez předchozího ujednání, protože v mnoha případech roztomilé tváře končí v zverimexu.

Děti: Pokud jsou děti hlavním důvodem, proč si pořídíte kočku, nedělejte to a odložte to, i když je dobré naučit své děti pečovat o domácí mazlíčky, je dobré, ale zjistíte, že vaše děti si vezmou pouze primární péče a brzy se u kočky budou cítit znuděni a vy za ně budete zodpovědní.

Snadnější než pes: Mnoho lidí si myslí, že péče o kočku je snadnější nebo menší než péče o psa, a obecně je to pravda, nicméně kočky vyžadují více pozornosti a práce, ale někteří lidé stále věří, že kočkám stačí jíst pravidelně, a to samozřejmě není pravda, protože kočky musí vidět veterináře každé období, ne na dlouhou dobu, například každých 6 měsíců, takže neříkejte, že kočka bude sama v pořádku, pokud ji necháte na několik dní, zvláště pokud to necháte a odejdete. Ve většině případů kočka velmi zpanikaří.

Existuje mnoho koček, které nenavštěvují veterináře a zůstávají u svých majitelů bez veterinární péče, a to je velká chyba. Tyto kočky často mládí v mládí umírají a jsou často vystaveny dehydrataci. Trpí mnoha nemocemi, které mohou být snadno nebo obtížně léčitelné, takže musíte učinit opatření, abyste se o své kočky postarali.

Můžete se stát odpovědným majitelem kočky?

Musíte vědět něco důležitého, a to, že kočka bude po celý život vaše a vy za ni budete mít plnou odpovědnost, a abyste se mohli stát odpovědným majitelem kočky, musíte zajistit následující:

• Aby kočka pravidelně podstupovala veterinární vyšetření a včas očkovala.

• Měli byste kočku chránit před blechami, červy a klíšťaty.

• Musíte se ujistit, že vaše kočka zůstává v bezpečném prostředí a nepředstavuje nebezpečí pro žádné jiné druhy zvířat.

• Musíte se také ujistit, že budete kočce věnovat hodně lásky a společnosti a že jí budete věnovat zdravou a výživnou stravu.

Jako odpovědný majitel kočky musíte zajistit, aby byla kočka šťastná a v dobrém zdravotním stavu a jako jeden z členů rodiny jí byla poskytována láska a zacházení, které si zaslouží.

Your email address will not be published. Required fields are marked *