Krmení vašich koček

Vyvážená strava je nezbytná pro dobré zdraví. U lidí a zvířat hraje strava zásadní roli. Musíme určit, která zdravá jídla se mají jíst a která se nemají jíst. Krmení vašich koček může být pro vás výhodné po celý život kočky.

Zdravá strava by se postarala o vašeho mazlíčka a vyhnula se jakékoli nemoci nebo nemoci. Nemoc v raných fázích může ovlivnit zdraví vaší kočky. Kočky se hodí k domácí stravě.

Proč nezpracovaná strava?

Majitelé by měli kočkám krmit zdravou a vyváženou stravu. Suché krmivo není pro kočky dobré, zvláště pokud to děláte pro radu odborníka na výživu. Suchá jídla obsahují nízký obsah vody. Navíc mají v sobě také spoustu sacharidů, což pro kočky není dobré.

Suchá jídla se navíc zahřívají na takovou úroveň, že jsou zničeny jejich živiny. Nemusí dávat zdraví kočky výhodu, protože jsou zpracovány na vysoké úrovni.

Dalším negativním bodem suchých potravin je, že mohou obsahovat výkaly hmyzu. Jsou také kontaminovány bakteriálními a houbovými infekcemi. Je to proto, že se říká, že místo zpracovaných potravin se používají čerstvé potraviny.

A než váš mazlíček sní toto zpracované jídlo, mohou ho bakterie infikovat, protože jídlo zůstane v obchodech otevřené několik dní nebo měsíců. Neexistuje tedy mnoho dobrých bodů k tomu, abyste jedli zpracované jídlo.

Proč domácí vyvážená strava?

Kočky jsou také masožravci. Potřebují přísnou dietu, aby se udrželi v kondici. Aby byly zdravější, je zapotřebí méně sacharidů a mírné množství tuků.

Živočišné tuky mají mnoho živin, které jsou potřebné pro zdravý růst vašich kočkovitých šelem. Mohou zahrnovat i masovou stravu. Dieta pro vaše domácí mazlíčky by měla mít dobrý poměr tuků, sacharidů a bílkovin.

Více živočišných bílkovin, méně sacharidů a mírné tuky udržují vaše kočičí přátele ve formě. Voda je také velmi důležitá ve stravě vašich koček.

Jsou méně citliví na žízeň a mohou také přirozeně přijímat vodu.

Pochopení základních nutričních požadavků koček

V krmivech pro kočky je vyžadováno šest hlavních živin, stejně jako jsou důležité pro jiné živé organismy. Tyto zahrnují

Voda

Kočky splňují své požadavky na vodu konzumací potravy. V tomto případě jsou povinni jíst zpracované a konzervované potraviny. Je to proto, že konzervy tvoří 80% potřeb kočky na živiny.

Protein

Bílkoviny jsou velmi důležitou součástí kočičí stravy. Používají se k posílení kočičích svalů, kostí, vazů a šlach. Jsou to kočičí podpůrné orgány.

Bílkoviny jsou velmi důležitou složkou stravy pro posílení svalů, kostí, vazů a šlach koček. Jsou to podpůrné orgány kočky.

Funkčními složkami kočky uvnitř těla, které zahrnují proteiny, jsou enzymy, neurotransmitery, hormony a plazmatické proteiny.

Kočky mají v těle mechanismus ochutnávky, díky kterému mohou snadno odmítnout jídlo, které nemá dobrou kvalitu bílkovin. Pro správnou výživu koček musí být v potravě přítomny aminokyseliny.

Ty lze nalézt v drůbežích potravinách, rybách a mléčných výrobcích.

Esenciální mastné kyseliny

Esenciální mastné kyseliny se také nazývají tuky. Tuky jsou nejdůležitější součásti, které jsou v kočičí stravě nezbytné. Jsou velmi účinné při vývoji výživy koček.

Tuky jsou u koček zdrojem energie a také se podílejí na celkovém zdraví. Kočka s deficitem tuku omezuje růst a lupy. U vysoce kvalitního jídla by mělo obsahovat 20% – 40% esenciálních mastných kyselin, které napomáhají zdravému vývoji.

Vitamíny

Vitamíny jsou v kočičí stravě nezbytné, protože pomáhají podporovat růst a vývoj jejich orgánů.

Pomáhají také při posilování imunity a podílejí se na správném fungování buněk a orgánů. Více zpracovaných potravin není dobré poskytovat vitamíny.

Minimální množství konzervovaných potravin je dobré k poskytnutí základních vitamínů pro nutriční účely. Kočky však mohou získávat vitamíny také prostřednictvím masa a ryb.

Minerály

Minerály se vyrábějí v půdě nebo možná ve vodě. Rostliny a zvířata je snadno konzumují. Co dělají, je; pomáhají regulovat acidobazickou rovnováhu a tkáňové struktury. Kromě toho také podporují enzymatické aktivity.

Neexistuje žádná vědecky prokázaná věc, kde by se hovořilo o množství minerálů v krmivu pro kočky. Minerály lze tedy použít k léčbě zdraví kočky.

Závěr

Z výše uvedené analýzy jsme pochopili, že tuky jsou nejdůležitější složkou stravy koček. V kočičí stravě je také malé množství sacharidů a mírných tuků.

Udržování zdravých a bezpečných koček může pomoci také v jejich chování. Jejich adekvátní strava a výživná jídla mohou pomoci také v růstu a vývoji.

Your email address will not be published. Required fields are marked *