6 základních živin, které kočky potřebují, aby prospívaly

Kočka potřebuje ve stravě mnoho základních živin. Kočky jsou neškodná stvoření a neumí číst etikety na potravinách. Záleží na nás, jak je budeme krmit.

Oddaný milovník koček vždy hledá pro svou kočku ideální stravu. Všechny naše volby budou mít významný vliv na jejich životní styl a kvalitu života. Dávejte si proto pozor na to, co pro svého malého kamaráda vybíráte.

Stejně jako my všichni, i kočky by měly mít základní výživu. Musíme je chránit před všemi zdravotními opatřeními. Přestože produkty s esenciálními živinami pro kočky prodává mnoho značek, my zde probereme několik z nich.

1-  Bílkovinné potraviny

Kočky jsou přísně masožravá zvířata. Pokud nedostávají maso v jakékoli formě, nemohou ani přežít. Maso obsahuje bílkoviny, které jsou pro kočičí stravu nezbytnými živinami.

Všechny základní živiny, jako jsou aminokyseliny, jsou dodávány živočišnými bílkovinami. Zcela vyvážená strava koček zahrnuje maso v podobě kuřecího, rybího a hovězího.

Zdrojem bílkovin pro kočky jsou také vejce. Když své kočce dopřejete zdravou stravu, pomáhá to při regeneraci tělesných tkání. Je to také velmi důležité pro zdravé fungování jejich organismu.

Bílkovinná krmiva posilují drápy vaší kočky. Díky nim je také jejich srst zdravá a silná.

2-Mastné kyseliny

Základní výživa koček je nezbytná pro jejich zdravý růst. Jednou ze základních živin pro kočky jsou tuky. Kočky mohou získávat tuky z živočišných tuků. Ty jsou pro kočky hlavním zdrojem energie.

Některé tuky jsou označovány jako “dobré tuky”. Ty se přirozeně vyskytují v mase a rybách. Nejdůležitější jsou omega 3 a omega 6 mastné kyseliny, které jsou pro kočky také nezbytnými živinami.

Tuky také pomáhají udržovat tělesnou teplotu kočky. Jsou základními složkami stravy vaší kočky. Dodávají kočkám energii a také pomáhají při vstřebávání vitamínů.

3-sacharidy

Sacharidy nejsou pro kočky považovány za základní živiny. Ve stravě vaší kočky nejsou potřebné ve velkém množství. V kočičím těle však hrají důležitou roli.

Sacharidy jsou pro kočky rychlým zdrojem energie. Jsou snadno stravitelné a musí být obsaženy ve všech krmivech pro kočky. Zdrojem sacharidů pro kočky je pšenice a rýže.

Jsou také poskytovány ve formě zrn. Tato zrna jsou již obsažena i v komerčních krmivech pro kočky. Obsahují sacharidy, které jsou předem upraveny tak, aby kočkám poskytovaly energii. Také se dobře vstřebávají uvnitř těla vaší kočky.

Luštěniny a další zdroje sacharidů, jako je například syrová sója, obsahují mnoho antinutričních složek. Proto byste se jim měli v kočičí stravě vyhnout.

4-voda

Voda je pro kočky tou nejlepší základní výživou. Kočky ji mají konzumovat denně v čerstvé formě. V kočičím těle má mnohostranné využití.

Voda napomáhá správné distribuci základních živin v těle kočky. Udržuje také teplotu kočičího těla a odstraňuje z něj toxiny.

Voda je pro kočky také nezbytnou živinou, protože se v ní metabolizují živiny v těle kočky.

Your email address will not be published. Required fields are marked *