Problémy se stresem u koček

Kočky jsou soucitná stvoření a mají určitou šanci, že budou frustrovaní svým okolím a tím, jak ostatní reagují, když je vidí a jak s nimi jednají. Může to způsobit, že se kočky budou cítit uvolněně, když je budete masírovat, nebo jim pomůžete, a to jak psychicky, tak fyzicky, protože stres u koček jim může být nepříjemný.

Můžete však svým kočkám pomoci a zajistit, aby se u vás cítily bezpečně, když u koček objevíte známky stresu. Postupně je učiní odolnými a vy s nimi budete moci zacházet efektivněji.

Příčiny stresu u koček

Mohli byste začít vidět změny v chování vašeho malého tvora. Možná vám bude v určitých dobách připadat velmi nesvůj. Zde jsou některé z důvodů, které u koček v průběhu času vyvolávají stres.

Změna území a nuda

Mezi základní věci, kterým se můžete vyhnout, aby se váš mazlíček cítil méně stresovaný, patří nuda nebo některé změny teritoria. Pokud změníte domácí nastavení, může je uvolnit. Vaše mladé kočkovité šelmy jsou vždy citlivé na změny místa nebo okolí.

Soutěž s jinými domácími mazlíčky

Když je v domě více domácích mazlíčků, nemusí se cítit jako manažeři daného místa, což je pro ně stresující. Podobně, když doma existuje konkurence mezi více kočkami, mohou se stresovat.

Hlasité hlučné oblasti

Některé kočky nevydrží hlasité zvuky, takže se na takových místech necítí dobře.

Emoční připoutanost

Někdy, pokud se člověk cítí kvůli něčemu vystresovaný, mohou kočky přijmout totéž. To ukazuje, že díky emocím člověka se kočky mohou cítit stejně.

Odolný vůči cizím lidem

Podobně, pokud jsou ve vaší domácnosti lidé, kteří jsou vaší kočce cizí, může to vést k nepohodlí.

V takových případech je lepší pomoci vašim kočkám, aby se u vás cítily mnohem pohodlněji. Zde jsou některé ze znaků, které vám mohou pomoci rozpoznat stres převládající u koček.

Známky stresu u koček

U našich malých kočkovitých šelem jsou patrné specifické známky stresu. Pokud u koček zjistíte určité znepokojení, poraďte se s jejich veterinářem. Pomůže vám pochopit, zda jde o zdravotní problém nebo o stres.

Významné známky stresu u koček však lze rozpoznat jako nevhodnou nebo nevhodnou eliminaci a průjem. Ztráta chuti k jídlu a zvláštní přilnutí vašeho mazlíčka ukazuje jeho problematické chování. Pokud přítomnost více koček dráždí vašeho domácího mazlíčka, může to být způsobeno šikanou ostatních. Vytlačování kočky z oblastí, kde je šťastná, může být důvodem k úzkosti. Pokud se vaše kočka začne schovávat častěji, můžete předvídat její stres. Někdy se může začít přejídat.

Kromě toho, pokud dojde k narušení spánkového režimu vaší kočky, nemůže to být pro něj příliš uklidňující. Kočky nepoužívají své podnosy, když čelí problémům souvisejícím se stresem. Mohou vrhnout kdekoli jinde, ale ne vrh na odpadky.

V takových dobách také lidi příliš netolerují.

Léčba stresu u koček

V boji proti stresu u koček nemůžeme dbát pouze na lékařské ošetření. Musíme však najít způsob, jak se cítit lépe i jinými prostředky. Jeho podestýlka by měla být čistá. Měli byste jí zajistit dostatečné množství jídla v misce a méně hlučných oblastí. Každý mazlíček potřebuje dostatek času na mazlení a hraní, stejně jako vaše kočky.

Kromě toho některé difuzory také pomáhají vytvářet klidné prostředí, kde se kočky cítí dobře. Pokud máte doma mnoho úkrytů, může to vaší kočce pomoci cítit se v bezpečí. Pomohlo by, kdybyste se každý den snažili dodržovat stejnou rutinu pro své kočky. Když si zvyknou, zůstanou aktivní. Dynamické chování snižuje stres.

Mnoho léků je také k dispozici pro zvládání stresu u koček. Konzultace s veterinářem vám pomůže dozvědět se více o chování vašeho mazlíčka během úzkosti a stresu.

Závěr

Stres je všudypřítomný faktor v porozumění vašim kočkám. Když uvidíte svého mazlíčka neklidného, ​​můžete hledat věci, díky nimž bude zdravé přežít. Mnoho věcí, jak je popsáno výše, vám v tom může pomoci. Snažte se trávit více času se svým domácím mazlíčkem a zajistěte, aby se u vás cítil dobře. Může mu pomoci zůstat méně agresivní a zdravější. Udělejte si čas na porozumění svým kočkám a ujistěte se, že jim neztěžujete přežití kolem vás.

Jedním slovem, je nezbytné udržovat stravu a spánkové vzorce vhodné pro vaše kočky. To vám pomůže, aby se vaše kočka cítila lépe a abyste se stali lepším chovatelem.

Your email address will not be published. Required fields are marked *