Zlepšení stravy vaší kočky

Všichni víte, že pro svůj růst potřebujeme zdravou a vyváženou stravu. Posiluje naši imunitu a pomáhá nám bojovat proti napadajícím bakteriím. Naši mazlíčci také potřebují zdravou stravu.

Zdravá strava brání lékům, protože snižuje pravděpodobnost, že onemocníte. Při nesprávné stravě vzniká mnohem více komplikací.

Vyhýbejte se konzervovaným potravinám

Konzervy mají méně živin, a proto je třeba se jim vyhnout. Méně živin odpovídá nezdravé stravě. Konzervovaným potravinám navíc chybí čerstvost. Mohou být umístěny na policích po dlouhou dobu a stále mohou být použity pro domácí mazlíčky.

Investicí více do zdravé stravy můžete ušetřit peníze používané při péči o veterináře nebo při léčbě.

Vyvážené nutriční požadavky

Musíte si přečíst štítky za baleními potravin, abyste věděli, že je vhodný pro stravu vaší kočky. Pokud obsahuje vysoké sacharidy, není to správná volba.

Podobně, pokud má málo živočišných bílkovin, není to pro vašeho mazlíčka dobré. Mělo by to mít dostatečnou hladinu živočišných bílkovin. Tím se zlepší strava vaší kočky.

Domácí výrobky

Bylo by lepší, kdybyste se zeptali veterináře, když se pokoušíte připravit domácí recept pro vaše kotě. Výrobky zapojené do přípravy domácích receptů mohou být někdy méně výživné.

V takových případech mohou poškodit zdraví vašeho kotěte. Odborníci na výživu a veterináři navrhují doplňky a výživové produkty pro tyto účely.

Specifické potřeby vašeho kotě

Možná vaše kočka v minulosti čelila nějaké nemoci. V těchto případech musíte hledat zdravé produkty, které potřebuje pro účely výživy. Může mít určité specifické nutriční požadavky.

Potřebujete další informace a pomoc u svého veterináře. Tímto způsobem můžete efektivněji vylepšit stravu své kočky. Vyvarujte se jakéhokoli produktu, který ničí zdraví vašeho kotěte.

Odstranění toxických potravin

Existuje dlouhý seznam potravin, které jsou pro kočky toxické. Můžete projít tímto seznamem, abyste svou potravou kočku nepodávali. Než s nimi založíte jídlo, musíte si být vědomi toho, co může být pro vaši kočku toxické.

Seznam může obsahovat mléčné výrobky, čokoládu, cibuli nebo kofein.

Každodenní krmení

Frekvence krmení se liší pro různé věkové skupiny, velikosti a rutiny aktivity. V tomto ohledu si můžete nechat poradit od svého veterináře. Váš veterinář vám vysvětlí, jak často byste měli svého mazlíčka krmit.

V každodenním životě denně ošetřujte kočku mnoha malými jídly.

Nová pravidla stravy

Kdykoli se pokusíte zlepšit stravu své kočky, nezapomeňte na postupnou změnu. Náhlá změna může u koček vést ke stresu a úzkosti. Postarejte se tedy o to, jak změníte stravu svého mazlíčka.

Proveďte minimální změny v jeho stravě. Poskytujte jí nové jídlo každý den, aby si na to zvyklo.

Denní požadavky na vodu

Kočky musí zůstat hydratované, aby správně fungovaly. Hydratace je jednou z významných potřeb našeho života. Kočky mohou zůstat hydratované, pokud si každý den dáme vodu do jejich doupěte a udržujeme ji čistou.

Kočky také přitahují vodní fontány. Potraviny v konzervách mají správnou hydrataci. Splňují alespoň své požadavky na vodu.

Keramické nerezové misky

Plastové misky mohou zachytávat bakterie a infekce častěji než keramické nerezové misky. Někdy jsou koťata alergická na plastové misky. Jejich brada může být pokryta akné.

Je tedy lepší upřednostňovat keramické, nerezové misky před plastovými.

Čištění

Pomohlo by, kdybyste po použití uklízeli kotě a nádobí. Po jídle dejte čisté misky. To jí pomůže častěji zůstat v doupěti. Také se rychle bude lépe najíst v čistém prostředí.

Musíte umýt jeho nádobí a mísy denně. Je to nezbytné pro stravovací návyky vašeho kotěte.

Závěr

Mějte na paměti výše uvedené body a můžete svému koťátku pomoci v jeho zdravém životním stylu. Zdravá strava pomůže lepšímu růstu. Jakmile bude zdravé, nebude pod léčbou.

Začněte s postupnými změnami ve stravě a postupujte podle nich po celou dobu. I když nejste schopni dodržovat všechny tyto tipy, proveďte nějaké změny. Vaše kotě je vaší odpovědností a musíte udržovat zdraví vaší kočky dobré.

Your email address will not be published. Required fields are marked *