Hlavní problémy v chování u koček

Kočky, stejně jako každý z nás, mohou mít problémy se chováním. Po přijetí je třeba je proškolit. Toto školení však není tak snadné, jak se nám zdá. Potřebují na to náležitou péči a čas.

Po přijetí je naší odpovědností je zaškolit a zacházet s nimi dobře. Při každém novém zvyku, který si vytvoří, jim můžeme dát pamlsky nebo odměny.

V tomto článku projdeme určitými problémy s chováním, které se u koček vyskytují.

Problémy s vrhem

Jedná se o základní problém chování u koček. Kočky musí být vyškoleny v používání podestýlky. Jejich podestýlka by neměla být špinavá nebo páchnoucí. Vždy vyčistěte jejich podestýlku a měla by být umístěna v doupěti.

Musíte dát přednost neparfémované krabici a dát ji pryč od potravin. Jakékoli místo, kde vaše kočka jí jídlo, může tento problém s chováním snížit.

Postřik a močení

Kočky mají tendenci vyhýbat se ostatním kočkám močením. Ve skutečnosti je jejich moč symbolem, který ostatním říká, aby ustoupili. Mohou to použít, když bojují s jinými kočkami.

Tím se dá zabránit jakékoli konfliktní situaci. Navíc, pokud má vaše kočka pocit, že je její území sdílené, označí ji. Značení pomocí stříkání udržuje doma jiné kočky nebo nové lidi.

Toto místo můžete vyčistit a vyhnout se mu tréninkem svého nového kotěte. Pokud to ale nefunguje, jděte na jiné možnosti. Můžete si objednat schůzku se svým veterinářem.

Škrábání

Kočky milují škrábání na jakémkoli místě, které se jim líbí. Je to pro nás špatná zpráva, protože tím je poškozen náš nábytek a podlaha. Jejich škrábance mohou zanechat stopy na našich různých domovských stránkách.

Tomuto problému se můžete snadno vyhnout tím, že budete své kočky rozptylovat. Zavěste některé hračky a vydávejte různé zvuky, které by je rozptýlily. To způsobí, že nechají toto škrábání a přijdou k hračkám.

Hraní drsné

Vaše kočky s vámi často hrají s láskou. Když se o ně staráte, mohou také pohybovat rukama na vaší tváři. Ne vždy si s vámi budou něžně hrát. Mělo by se o to postarat.

Při hraní vám škrábou nebo plácnou po tváři. Jejich kousnutí a škrábance vás mohou zranit. Tomu se můžete vyhnout tím, že je necháte hrát si s hračkami a vyrušujete je. Nikdy byste je neměli nechat hrát rukama nebo obličejem.

Nepohodlí z odloučení

Váš mazlíček miluje, když jste kolem. Díky nim se cítí výjimečně pečlivě udržováni kolem sebe. Musíte to trénovat, abyste zůstali v klidu, když to necháte doma, když jdete ven.

Před odchodem to můžete zkusit trochu ignorovat. Nechte je s jejich oblíbenými hračkami, aby s nimi zůstaly vyrušeny. Když odejdete, mohou se cítit osaměle. Musíte se o to postarat.

Zkuste si s nimi hrát každý den. To vám také pomůže spálit energii a pomůže jim také více odpočívat. Kočky by tedy měly být vycvičeny, aby žily i ve vaší nepřítomnosti.

Hodně mňau

Kočky mňoukají, když se snaží někoho upoutat. To není zvlášť pozornost od žádného jiného zvířete. Jde vlastně o volání na lidi a získání jejich pozornosti.

Kočky mňoukají z různých důvodů, jako je jídlo, pozornost nebo pláč. Pokud častěji mňouká, můžete navštívit veterináře.

Posedlý zastřihováním

Kočky se snaží zůstat v klidu a jejich způsob, jak zůstat v klidu, je péče o sebe. Je to také jeden z významných problémů s chováním. Jsou to společenská zvířata a rádi se o sebe starají. Přílišná péče může někdy také ublížit jejich pokožce.

Některé problémy s chováním u koček, jako je obsedantní péče, však mohou také překročit určitou úroveň. To může být způsobeno stresem, který si kočky připravují.

Závěr

Můžeme to uzavřít tím, že všechny tyto problémy s chováním u koček lze překonat. Stres a úzkost jsou velmi hlavními příznaky problémů s chováním. Diskutuje se také o agresi a některých dalších otázkách.

Kromě toho lze zabránit hlavním problémům s chováním, jako je poškrábání, žvýkání nebo lízání. Takové problémy se řeší, pokud jste kočku nevycvičili. Jakmile je jeho výcvik dokončen, jste v pořádku.

Your email address will not be published. Required fields are marked *