Jak přijmout záchranné kotě

Podle mnoha výzkumů je vidět, že každý rok je zachráněno více než 3 tisíce koťat. Existuje mnoho koťat, která je třeba zachránit. Mnohé z nich jsou poté přijaty.

Koťata si zaslouží lásku a náklonnost, zejména poté, co jsou zachráněna. Snaží se získat pozornost a jsou velmi zábavní. Jsou to společenská zvířata a jsou adoptována k péči.

Zachráněná koťata mají různou povahu. Jsou rozkošní a mají jedinečný příběh svého života. Také vnímají věci jinak. Navíc mají hotovou osobnost.

Když si adoptujete záchranné kotě, je to jeden z nejkrásnějších způsobů, jak být vděční, když zachraňujete život. Procházení tímto článkem vám pomůže udělat správnou volbu, pokud jde o přijetí záchranného kotěte.

Zde jsou základní kroky, které byste měli vědět při adopci kotěte.

Znát věk a osobnost zachráněného kotě

Když se chystáte adoptovat si záchranné kotě, musíte pochopit, které kotě je pro vás nejlepší. Když víte, že máte volný čas, můžete si adoptovat koťata, která vyžadují velkou pozornost a péči.

Pokud si ale myslíte, že nemáte dost času na péči o kotě, můžete jít na dospělá koťata. Je to proto, že jsou již dostatečně vyškoleni, aby přežili i ve vaší nepřítomnosti.

Porozumění vaší finanční situaci

Jakmile to máte naplánované, potřebujete vědět více o adopci záchranného kotěte. Měli byste vědět, zda jste finančně stabilní, abyste si koupili jeden z nich, nebo ne. Existuje mnoho dalších věcí, které lze koupit.

Obojek, doupě, podestýlku, hračky a vše, co má vaše kotě, musí být také předem započítáno do rozpočtu. Než se tedy rozhodnete adoptovat jedno ze zachráněných koťat, buďte opatrní ohledně svého příjmu a finanční situace.

Kromě toho můžete mít také pronajatý dům, kde mohou požádat o poplatek za domácí zvíře. Počítá se to zvlášť, takže to musíte platit zvlášť.

Rodinná diskuse a domácí služby

Koťata také potřebují k životu domov. Pro jejich individuální použití je nutná samostatná místnost pro domácí mazlíčky nebo malý den. Jakmile jste si naplánovali nákup nového záchranného kotěte, musíte hledat prostor ve svém domě.

Ve vašem domě by měl být dostatek místa pro vašeho nového domácího mazlíčka: jeho vlastní doupě, podestýlka a jeho hračky. Všechny tyto věci mohou pokrýt nějaký prostor ve vaší domácnosti.

Koťata také milují škrábání, takže musíte dávat pozor na to, co je kolem nich. Měla by existovat samostatná škrábací hračka, aby nechodila k nábytku nebo jiným věcem.

Další nejdůležitější věcí je, že možná žijete se svou rodinou nebo spolubydlícími. Než si adoptujete záchranné kotě pro sebe, musíte vzít jejich souhlas.

Nesahejte na koťátko, pokud máte doma malé děti. Možná nejsou zvyklí na zvířata a po jejich zhlédnutí mohou mít strach. Je lepší adoptovat si záchranné kotě, až trochu vyrostou.

Připravte si svůj domov

Koťata mají ráda své území. Jakmile se rozhodnete přijmout záchranné kotě, udělejte z ní domov. Vytvořte pro něj malý doupě a vložte do něj jeho podestýlku. Vložte do ní také podnos s jídlem a misku s vodou.

Po provedení všech nezbytných kroků k tomu můžete své koťátko přivést domů a nechat ho tam žít. Nechte ji na pár týdnů, aby se ve svém novém domově cítila dobře. Poté ji můžete otevřeně vypustit a hrát si s ní.

Poraďte se s veterinářem

Váš malý kamarád možná bude kdykoli potřebovat lékaře, pokud mu bude nevolno. Určete konkrétního veterináře pro vaše kotě. Takže pokaždé, když k němu půjdete, měl by vědět, jak se vaše kotě chová.

Vaše kotě může zachytit infekce způsobené parazity, klíšťaty a roztoči. V takových situacích je tedy lepší navštívit veterináře.

Závěr

Adopce záchranného kotěte je vděčný čin. Budete ji milovat a budete se u ní cítit pohodlně. Měli byste jí také poskytnout všechny potřebné věci, které miluje.

Jmenujte veterináře také pro její budoucí účely.

Your email address will not be published. Required fields are marked *