Zábavná fakta o koťatech

Všichni máme rádi koťata, ale nemáme hluboký vhled do jejich životů. Zde je několik zábavných faktů o koťatech, která jste pravděpodobně nikdy nevěděli.

Kolik kočky spí za celý život?

Kočky jsou proslulé svými spánkovými vzory. K našemu překvapení tráví 70% svého života spánkem. A koťata v průměru spí 18 hodin denně.

Kitten’s Tiny Little Lives

Koťata jsou částečně slepá a hluchá, dokud jim nejsou 2-3 týdny. Jsou zcela závislí na své mamince, dokud si nevyvinou své pravé smysly a nebudou dostatečně schopní.

Barva očí koťat

Všechna koťata se rodí s modrýma očima. Barva očí se však v průběhu let vyvíjí do různých barev.

Koťata hněte

Další zábavná skutečnost o koťatech je, že hněte. Rozvíjejí tento zvyk ve své kukle a přenášejí ho do dospívání. Pokud jste kotě, může vás považovat za mateřskou postavu.

Pravá nebo levá tlapka

Stejně jako my lidé máme pravou nebo levou ruku, kočky mohou být také pravé nebo levé tlapky. Musíte je pečlivě sledovat a poznáte, jakou tlapku kotě používá při kontrole nových věcí.

Kolik zubů má kotě?

Koťata mají 26 zubů a později se z nich v dospělosti vyvine 30 zubů.

Kitten’s Whiskers

Kočičí vousy odpovídají šířce jejich těl.

Blechy ovlivňují koťata více

Blechy jsou obzvláště škodlivé pro koťata a je třeba je před nimi chránit více než u dospělých koček.

Koťata se mohou stát rodiči

I když to není jedno ze zábavných faktů o koťatech; koťata se mohou stát rodiči již za 8 týdnů. Musí být ošetřeny, aby se zabránilo předčasnému těhotenství.

Koťata mají krátké kotě

Kotě dosáhlo mladé dospělosti mnohem dříve, než by jsme si mysleli. Za krátkou dobu 2 let koťata procházejí všemi fázemi dětství, dětství, dospívání a dospělosti.

Koťata mají silný čich

Když se koťata narodí, nemohou je jasně vidět ani slyšet. Mají od začátku silný čich a na všech svých činnostech do značné míry závisí. Dokonce identifikují kočičí matku podle čichu.

Koťata se vejdou téměř kamkoli

Kočky považují každé místo za pohodlné. Rádi se schovávají v oblastech, kam se jim snadno vejde hlava. Je tedy zásadní být opatrný, protože si mohou tlačit do hlavy kdekoli v domě.

Průměrný vrh kotě

Je zaznamenáno, že průměrná velikost vrhu pro kočky může být až 9 koťat. Největší velikostí vrhu pro kotě však bylo 19 koťat.

Novorozená koťata

Jedním ze zábavných faktů o koťatech je, že novorozená koťata mohou předávat. Nemohou ani chodit a potřebují hodně vývoje pro další procesy.

Hmotnost koťat

Koťata mohou mít stejnou váhu jako citron. Navíc koťata váží jen 3 až 4 unce, když se narodí.

Mluvná povaha koťat

Toto je jeden z nejroztomilejších zábavných faktů o koťatech, že jsou velmi upovídaní. Učí se mluvit nebo mňoukat velmi brzy po svém narození.

Poté, co se nechali hýčkat svými matkami, začnou mňoukat s lidmi pro jejich potřeby.

Řasy koťat

Musí to být jedinečná kvalita koťat. Bylo vidět, že většina koťat nemá žádné řasy. Navíc nemohou vidět nic přítomného pod svým malým nosem.

Mohou koťata slyšet nebo vidět?

Není to tak, že by byli slepí nebo hluchí po celý svůj život. Ale mají uzavřené zvukovody, takže nic neslyší. Jejich oči jsou také zavřené, takže jsou téměř slepí.

Tyto ušní kanály a oči se otevřou, když je koťátkům 14 dní. V době, kdy jim je měsíc, mohou úplně slyšet všechno.

Termoregulace u koťat

Další ze zábavných faktů o koťatech je, že nemohou kontrolovat svoji tělesnou teplotu. Když se narodí, nejsou schopni termoregulace.

Když je jim zima, snaží se mazlit se svými matkami nebo majiteli. Je to proto, že nemohou dodávat teplo svému tělu.

  1. The part of your article that talked about how important sleep is for young kittens really helped to read. If there’s anything I need to make sure I get right as a pet owner, it’s that my kitten doesn’t become irritable and start scratching everyone since I’ve heard many stories of this happening to other people. I’ll definitely make sure I arrange a comfortable sleeping spot for my pet cat first before adopting one in the area from any pet store I can find.

Your email address will not be published. Required fields are marked *