Rozlušte jazyk své kočky

Některé kočky jsou upovídanější než jiné, ale je jisté, že všechny kočky se vyjadřují vrněním, vokalizací nebo postojem. I když se kočkám zdá obtížné porozumět, existuje mnoho známek, které vám mohou poskytnout vodítka o tom, co si myslí domácí mazlíčci a jaká je jejich nálada!

Budete schopni uhodnout emoce vaší kočky podle řeči těla, mimiky, zvuků mňoukání a pohybů ocasu. V tomto článku se pokusíme pomoci vám s dekódováním jazyka koček.

Co znamená kočičí vrčení?

Purrování, které mistři často interpretují jako znamení potěšení a pohody. Jsou však nejednoznačným jazykem, protože mohou znamenat potěšení i utrpení. Víme, že kočka může bolestivě předávat, aby se uklidnila. Kočičí vrčení může být známkou štěstí, nemoci nebo bolesti. Purring se objevuje u kotěte od druhého dne života během krmení.

Jakmile dospělá kočka vydá pod objetí zvuk vrčení. Někteří také produkují tyto vibrace, když mají rádi poskytované jídlo. Paradox předání utrpení lze vyřešit pouze tím, že se s tímto vibračním mechanismem zachází jako s reflexem, který umožňuje kočce vrátit se do bodu úplného blaha: sání a absolutní blízkosti matky.

Kromě svých antistresových vlastností, které prospívají i majiteli, který tráví relaxační čas se svou kočkou, podle určitých předpokladů vrnění urychluje hojení.

A co kočičí mňau?

Mňoukání je pro kočky jedním z hlavních způsobů komunikace. Vysoká, nízká, dlouhá, nízká… odesílá mnoho kódovaných zpráv, které musíte vědět interpretovat. Není to skvělé, když je výkřik drsný: to se zvláště stane, když vetřelec vstoupí na území kočky.

Mňoukání je forma jazyka, kterou kočky používají pouze pro člověka. Proto je pozorováno, že divoké kočky nekoukají ani mňoukají příliš málo. Jiné vokalizace jsou někdy mylně považovány za mňoukání, například cvrlikání, modulovaná sekvence malého na zdraví tlačená kočkou sledující ptáka, o kterém ví, že není k dispozici. Ale tradiční „mňau“ se všemi jeho variacemi tónu a intenzity je adresováno majiteli.

Pochopení vokalizace kočky

Postupem času se můžete naučit dekódovat vokalizaci kočky. Afektivní blízkost s kočkou výrazně usnadňuje komunikaci. Kočka je schopna naučit se termíny lidské řeči, které se jí týkají a jsou opakovány. Podobně majitel nakonec přidruží významy, záměry a stavy pocitu s vokalizacemi své kočky. Zde je několik obecných vokalizačních tipů:

• krátké mňau (dva tóny): pozdrav;

• mňoukání v půltónu nebo hlouběji: žádost, stížnost;

• vysoké mňoukání: bolest, stížnost; vrčení: nespokojenost.

Tóny se zjevně mění podle pohlaví a mění se také podle plemene kočky. Díky tomu je verbální komunikace každého zvířete jedinečná a umožňuje majiteli rozpoznat jeho volání rozlišením od zvuků jiných koček. .

Neverbální komunikace kočky

Většina koček komunikuje neverbálně. Jedná se o postoje nebo postoje, ať už se týkají celého těla, například když kočka leží na zádech, nebo se týkají konkrétního orgánu, například ocasu. Komunikační repertoár kočky také používá kombinaci signifikantů, jako je plivání, syčení nebo chrochtání, v kombinaci s výhružným, obranným nebo útočným postojem s vlasy na ježka.

Kočka zcela přirozeně věří, že majitel stejně jako on procvičuje komunikaci pomocí pozic a gest. Proto je velmi citlivý na postoje lidí. Musíte být v jeho přítomnosti opatrní, abyste ho neznepokojovali.

Jak kočka vyjadřuje nepohodlí?

Kočky jsou extrémně odolné vůči bolesti a obvykle vykazují malou bolest. Proto je někdy obtížné zjistit, zda mají bolesti a zda je nutná urgentní konzultace. Kočka, která syčí, mírně vrčí a snaží se kousnout, když se ho dotknete, může být vážně zraněna (například v tlapce nebo abscesu); kočka, která se kroutí v kouli, aby se nehýbala, nebo kráčí jako vejce, by měla být vzata k lékaři.

Your email address will not be published. Required fields are marked *