Jak přijmout útulkovou kočku

Je nepopiratelné, že když uvidíte kočku nebo kotě, chcete si je pořídit. Není šance, že bys jí mohl odolat. Ale než se k němu dostanete, musíte mít na paměti některé základní závazky.

Zde je několik každodenních věcí, které musíte vědět, než si adoptujete přístřeší kočku.

Závazek dlouhodobé péče

Když získáte přístřeší kočku, musíte shromáždit množství peněz, které musíte investovat. Nechoďte jen na popud. Pokuste se porozumět všem požadavkům, jako je jídlo, přístřešek, podestýlka a hračky atd.

Podestýlky

Poté, co ji vaše kočka použije, musíte vyčistit podestýlku. Nemělo by to být špinavé nebo páchnoucí. Kočky se nemohou přiblížit takovým nepořádkům. Musíte se tedy vyhnout jakémukoli vrhu.

Pokaždé, když s tím vaše kočka skončí, dejte čistou a suchou bedničku. Neumisťujte podestýlku do blízkosti krmiva pro kočky.

Láska a pozornost

Když si adoptujete přístřeší kočku, měla by být věnována náležitá péče a pozornost. Přijmout úkrytovou kočku může být trochu obtížné. Ale když jí dáváte lásku a náklonnost, bude s tím šťastná.

Nenechávejte svou kočku doma. Když si adoptujete přístřeší kočku, je třeba si uvědomit, že s ní musíte sdílet svůj čas.

Trpělivost a laskavost

Buďte velmi laskaví, když si adoptujete přístřeší kočku. Musíte jí dát dostatek času na to, aby se usadila. Také jí udělejte co nejvíce pohodlí. Tímto způsobem se bude ve vašem domě cítit lépe.

Po určité době si vaše útulková kočka zvykne na některé věci a vůně ve vaší domácnosti. Díky tomu bude ve vašem domě pohodlnější a jednodušší.

Dejte jí nějaký čas ve svém doupěti, aby mohla prozkoumat svůj nový domov. To jí pomůže pochopit její potřeby.

Požadavky po přijetí úkrytové kočky

Poté, co jste se rozhodli, že jste s výše uvedenými závazky v pořádku, můžete přejít k požadavkům potřebným pro přijetí přístřeší kočky.

Prostor pro vaši kočku

Když se chystáte adoptovat přístřeší kočku, musíte pro ni zřídit pokoj. Dejte jí prosím samostatnou místnost, kde bude mít jídlo, hračky a odpadkový koš.

Návštěva u vašeho veterináře

Najděte dobrého veterináře pro svoji kočku. To je velmi důležité, když si adoptujete přístřeší kočku. Mohou nastat infekce způsobené parazity nebo klíšťaty a roztoči. Mohou být škodlivé pro vaše kočkovité šelmy.

Za tímto účelem potřebujete veterináře. Takže kdykoli se vaše kočka cítí nemocná, můžete si pro ni objednat schůzku.

Čas péče

Neměl by existovat žádný konkrétní čas na péči o vaši kočku. Měli byste si na ni udělat čas, aby se nenudila. Kočky mohou být agresivní, když se nudí, nebo nedostávají pozornost.

Když si je pohladíte a budete si s nimi hrát, můžete se s nimi brzy seznámit. Začnou vás poznávat. To jim pomůže sdílet krásné pouto s vámi.

Líbí se a nelíbí

Když svou kočku začnete poznávat, víte, že má a nemá ráda. Když jí porozumíte, můžete své kočce udělat radost tím, že děláte věci, které má ráda. A vyhýbá se těm, které se jí nelíbí.

Pokud má v jídle něco ráda, poskytněte jí to a bude to milovat.

Úvod do rodiny

Po přijetí přístřeší kočky zkuste to seznámit se svou rodinou. Pokud máte doma další domácí mazlíčky, nechte je, aby se s nimi seznámila také. Měli byste jí dát dostatek prostoru, aby mohla poznávat ostatní.

Předpokládá se, že kočky jsou agresivní, když vidí kolem sebe nové lidi. Zdůrazňují stres a někdy mohou způsobit kousnutí a poškrábání. Je lepší dát jim čas, aby si na každého zvykli.

Závěr

Při přijímání přístřeší kočky mějte na paměti všechny požadavky a jejich potřeby. Pomozte jim zvyknout si na váš domov. Věnujte jim také čas a pozornost, aby se necítili osaměle nebo ve stresu.

Your email address will not be published. Required fields are marked *