Adopce koček: Co je třeba vědět

Adopce kočky je opravdu bohatý zážitek. Kočky jsou dobří společníci. Dobře se přizpůsobují novému prostředí a mohou být nejen domácími mazlíčky, ale také se rychle stanou plnoprávnými členy rodiny. Stručně řečeno, je lepší mít kočku! Podívejme se na některé klíčové věci, které je třeba zvážit před adoptováním kočky.

1) Před adoptováním kočky

Adopce koček je rozhodnutí, které musí být ve vaší rodině jednomyslné. Všichni musíte žít v harmonii, takže si každý musí být vědom mnoha povinností majitelů domácích zvířat.

Život kočky může přesáhnout 15 let, takže rozhodnutí o koupi nebo adopci kočky by nikdy nemělo být bráno na lehkou váhu. Jedná se o dlouhodobý závazek, který je třeba pečlivě zvážit a podrobně prodiskutovat. I když vás vaše děti prosí, abyste si vzali jejich mazlíčka a slibují, že se o ně budete starat, nezapomeňte, že odpovědnost za péči o vaši novou kočku do značné míry spočívá na vás.

Je třeba vzít v úvahu také otázku rozpočtu. Všechny kočky mají základní potřeby, jako je krmení, péče a veterinární péče. Zvažte také, která kočka je pro vás a vaši rodinu nejlepší. Existuje mnoho druhů plemen koček, z nichž každý má své základní vlastnosti. Při výběru kočky je samozřejmě třeba vzít v úvahu další faktory, jako je věk, pohlaví a osobnost. Co je pro vás nejlepší?

2) Pamatujte: kočky jsou velmi tvrdohlavé

Kdo nezná rčení: “Psi mají pány, kočky mají službu.” Kočky nás opravdu nesledují všude jako dobré psy. Ale proto je někteří lidé mají rádi. Vyskočte na stoly, zatáhněte závěsy nebo pojídejte rostliny: kočky si dělají, co chtějí. Samozřejmě je můžete naučit některá pravidla pro život se čtyřnohými přáteli. Ale neočekávejte, že je budou vždy respektovat. Známé přísloví zní: „Když je majitel pryč, kočky tancují“.

3) Kočky neradi žijí samy

Pokud chcete domácí kočku, je nejlepší adoptovat druhou. To má mnoho výhod: můžete je nechat na pokoji bez výčitek svědomí, protože víte, že vždy mají s kým hrát. Pokud opravdu chcete jednu kočku, seznamte se s plemeny koček, která neradi žijí ve skupinách. Ale v tomto případě budete muset trávit spoustu času se svým mazlíčkem. Tím, že jsou jedinou kočkou v rodině, mohou venkovní kočky dobře žít. Mají dost práce na práci venku a někdy si dokonce najdou své vlastní partnery.

4) Udržitelná odpovědnost

Spontánně dovolená, ležení v posteli až do poledne nebo hledání nového bytu … V budoucnu, bez ohledu na to, jak velký nebo malý se rozhodnete, musíte uvažovat o čtyřnohých spolubydlících. Proto si před adoptováním kotěte prosím uvědomte, že to z dlouhodobého hlediska změní váš život! Mnoho lidí si myslí, že život s kočkami je velmi prospěšný. Někteří lidé si však neuvědomují povinnosti spojené s chováním domácích mazlíčků. To však bohužel zvyšuje riziko opuštění kočky.

5) Kočky mohou lézt (téměř) všude

Ať už šplháte na vrchol skříňky nebo na polici, mnoho koček je horolezeckých umělců. Některé jsou dokonce talentované a dokážou otevřít dveře a využít vaši nepřítomnost k návštěvě skříně, kde jsou uloženy pamlsky. Varování: Některé kočky si zdřímnou v pračce nebo se vplíží do garáže nebo dokonce do auta, jakmile se otočíte zády. Na rozdíl od většiny psů chodí kočky po stolech, deskách nebo parapetech. Stručně řečeno, s kočkou musíte vždy dávat pozor, aby se nepředstavovala v nebezpečí. Pokud se obáváte, že by vaše kočka mohla uniknout, můžete k ochraně zahrady nebo balkonu použít plot, který je nejméně dva metry vysoký. Nezapomeňte v případě potřeby požádat pronajímatele o svolení!

6) Kočky jsou lovci

Najednou uprostřed noci uslyšíte ve svém pokoji výkřiky? Vaše kočka pravděpodobně přivedla návštěvníka s sebou. Pokud si chcete adoptovat venkovní kočku, nezapomeňte, že existuje riziko, že přinese domů kořist. Někdy je přivedou mrtvé a někdy živé, aby si s nimi mohli hrát. Kromě myší jsou mezi kořistí, která může spadnout mezi tlapky kočky, také mladí ptáci a zlaté rybky. Některé kočky položí kořist na rohožku, aby vám ji nabídly. Pokud si chcete adoptovat kočku, musíte přijmout tento osobnostní rys svého budoucího spolubydlícího. Ano, kočky stojí peníze, dávají nám práci navíc a někdy si s nimi hrají

naše trpělivost. To vás neodradí? Je to proto, že máte tvrdou pokožku a velké srdce! S humorem, trpělivostí a láskou k vašemu mazlíčku překonáte výzvy spojené s životem s kočkou! A pak, když vám kočka klíní na klíně, jsou všechny vaše potíže rychle zapomenuty! Přejeme vám hodně štěstí s vaší novou kočkou!

Your email address will not be published. Required fields are marked *