Jak udržet svou vnitřní kočku šťastnou

Chovat kočku v interiéru po celý den, každý den, je moudré rozhodnutí pro divokou zvěř ve vaší blízkosti. Ale musíte mít několik vynikajících dovedností, abyste ji udrželi uvnitř a zároveň ji udrželi šťastnou.

Majitelé koček se často ptají: jak udržet svou vnitřní kočku šťastnou?

Odpověď je složitá, ale zábavná. Pojďme se podívat na tajemství, tipy a triky, jak udržet moji kočku v interiéru šťastnou.

Přijměte je mladé

Odborníci tvrdí, že kočky si rychle rozvíjejí určité návyky, i když jsou mladé. Takže pokud ještě nemáte kočku a plánujete, abyste si své kočky nechali doma, jakmile je získáte, měli byste si je lépe adoptovat mladí.

Udržujte je obsazené

Udržování kočky unavené a obsazené je dobrou odpovědí na to, jak udržím svou vnitřní kočku šťastnou.

Přirozeně, kočky potřebují dostatek pohybu, aby si vypracovaly přebytečnou energii. Pokud je situace opačná, tito přirození sportovci se zblázní.

K dispozici je řada hraček, které mohou vaší kočce pomoci vrhnout se a pronásledovat a bavit se.

Kočky jsou elegantní zrůdy

Měli byste udržovat čisticí boxy čisté, VŽDY. Tyto malé kočkovité šelmy rády zůstávají čisté a chtějí, aby i jejich podestýlky byly čisté. Pomůže jí zůstat šťastná, pokud jí uděláte tuto laskavost.

Co takhle přivést venku?

Pokud vás skutečně zajímá, jak udržet svou vnitřní kočku šťastnou, moje rada bude: jdi zeleně, kámo!

Přineste přírodu dovnitř. Nechte své malé tvory pást se na rostlinné kočičí trávě. Malá sbírka přístupných rostlin by vaši kočku bavila.

Čas přehrávání

Jednou z nejcennějších věcí, které můžete své kočce dát, je váš čas. Vyzkoušejte s ní různé hry a hračky. Ale také se ujistěte, že v blízkosti vaší kočky nejsou žádné hračky z papírových tašek, když nejste poblíž.

Kitty Condo je skvělý nápad!

Kitty-condo je hotový kočičí strom, ale můžete si také vytvořit svůj vlastní. Může to vaší kočce pomoci jít svisle.

Tyto umělé stromy by vašim kočkám poskytly mnoho příležitostí hrát, šplhat, kopat a vrhat se. Velikost se může pohybovat od krátké až po celou délku stropu.

Někdy se setkejte

Vytvořte bezpečný prostor pro vaši kočku. Jelikož to vyžaduje velkou odpovědnost, není chůze s kočkou na vodítku tak obtížná. Zkuste ji odměnit, když jde s vámi.

Cat-Proof the Yard

Plot, na který se spoléháte, aby byla vaše kočka uvnitř, nesmí mít únikové kořeny. Ujistěte se, že vaše kočka nemá přístup ke škodlivým rostlinám, aby mohla riskovat své zdraví a bezpečnost. Lepší je vytvořit „kočku“, která jí zajistí zdravou výběh.

Domácí mazlíček v párech

Všichni toužíme po společnosti. Také kočky se mohou cítit osaměle, někdy zůstávají po celý den doma. Měli byste zvážit získání dalšího kočičího společníka pro vaši kočku, aby mohla sdílet svůj čas a prostor se svým kamarádem.

Pokoje s výhledem

Dalším důležitým aspektem toho, jak udržet svou vnitřní kočku šťastnou, je poskytnout jí stanice pro pozorování ptáků. Malá vizuální stimulace by pomohla vaší kočce pobavit se.

Pokud si myslíte, že by tento trik s vaší kočkou nevycházel dobře, nebo by v ní nebyl frustrovaný, zvažte možnost vyzkoušet televizi, která by zobrazovala její kočičí pohledy ptáků, myší nebo rostlin.

Přírodní jídlo

Bylo by skvělé, kdybyste někdy zkusili kočku ošetřit syrovým přírodním krmivem. Pomohlo by jí to aktivovat dásně kvůli nadměrnému žvýkání. Některé syrové paličky by šly dlouhou cestu.

Nastavení prostoru

Nechte svou kočku cítit pocit vlastnictví na malém vlastním prostoru. Zkuste si koupit nějaký kočičí nábytek nebo si nějaký vyrobit doma.

Milujte svou kočku

Láska je nejúčinnější odpovědí na to, jak udržím svou vnitřní kočku šťastnou. Kočky touží po vaší pozornosti a lásce. Kromě toho je vaše kočka vaší rodinou; zacházejte s ní takhle.

Dejte jí čas na obličej, hrajte si s ní a hladkejte ji. To vše jsou maličkosti, které by ji k vám udržovaly natolik připoutanou, že jí myšlenka na odchod sotva napadla.

To je vše!

Použití těchto tipů a triků by pomohlo posílit pouto mezi vámi a vaší kočkou. Postupně se dostanete do hloubky toho, jak udržím svoji vnitřní kočku šťastnou.

Udržování vaší kočky uvnitř by pro vás rozhodně mělo dlouhodobé výhody, z nichž jedna je její dlouhá životnost.

Your email address will not be published. Required fields are marked *