Důležitá rada ohledně krmiva pro kočky

Pokud vlastníte novou kočku, určitě budete hledat další informace o tom, jak uspořádat vše o této kočce, ať už jde o velkou nebo malou kočku, takže vše, co musíte udělat, je přečíst si v tomto tématu důležité tipy na výživu, které vám pomohou váš nový společník v dobrém zdraví.

Potraviny, které kočka potřebuje:

Potravou se rozumí materiály získané z potravy a používané zvířetem jako zdroj energie a jako

Součástí metabolického mechanismu nezbytného pro růst jeho těla a prevenci jakéhokoli nedostatku spojeného s onemocněním by kočky měly být schopny získat všechny potřebné živiny z vysoce kvalitních potravin, které jsou stanoveny zvláštními normami.

Dietní tipy pro kočku:

Pokud jste zodpovědní za péči o koťata v prvních týdnech jejich života, musíte být připraveni převést je z mléčné stravy na tuhou stravu, jako by to bylo dítě, a zde najdete několik tipů, které vám pomohou děláte to správně:

1. Novorozená koťata dostávají plnou výživu z mateřského mléka v prvních čtyřech týdnech svého života. Mateřské mléko může být pro jejich potřeby ideální, takže je nemusíte živit ničím jiným.

2. V případě, že je mateřská kočka nemocná nebo neprodukuje dostatek mléka, nebo pokud existují osiřelé kočky, může být v té době nutné krmit kočkám náhražku mléka, což je komerční mléko, ale pokud se ocitnete v v takovém případě musíte kontaktovat veterináře a obdržet vhodná doporučení, pokud jde o produkt a způsob samotného krmení.

3. Během prvních týdnů života vaší kočky se její tělesná hmotnost zvýší dvakrát nebo třikrát a tento rychlý růst bude pokračovat až do dospělosti se snižujícím se tempem a vyžaduje velké množství energie a živin, ale ve vyváženém množství, aby to podpořilo úžasný růst.

4. Malé kočky potřebují přibližně 2-3krát větší množství energie než velké kočky a potřebují přibližně 30% celkové energie z bílkovin, proto se ujistěte, že jídlo, které poskytujete, je určeno pro jejich věk, který je preferován pro až do věku celého roku.

5. Když jsou koťata stará asi 5–6 týdnů, musí být vycvičena k žvýkání suchých vysoce kvalitních potravin, zatímco se ještě krmí mateřským kočičím mlékem, poté postupně zavádět krmivo, aby kočku naučila jíst a tento proces je zvané odstavení.

6. Nejprve si všimnete, že koťata jsou velmi zvědavá, chtějí si s jídlem hrát, spíše než jíst, ale čím je kočka starší, tím více si uvědomuje, že toto jídlo má jíst, nejen hrát s tím.

Odstavující koťata:

Kdy jsou koťata odstavená?

Proces odstavení obvykle začíná u koček přibližně ve čtyřech týdnech věku a obvykle končí, když dosáhne osmi nebo deseti týdnů. Obecně platí, že když se oči kotěte začnou otevírat a být schopné soustředit se a být stabilní na nohou, můžete bezpečně zavést pevnou stravu a proces odstavení obvykle trvá čtyři až šest týdnů a u většiny koček odstaví úplně v osm nebo deset týdnů věku.

Jak zahájit proces odstavení:

Je důležité si uvědomit, že oddělení kotěte od matky kočky může mít negativní dopad na koťata a na jejich zdraví a sociální výchovu, protože od matky kočky se učí dovednosti, jako je jídlo, používání podestýlky

a hraní a další věci, které získávají sledováním své matky. Během odstavování by koťata měla co nejvíce žít se svou matkou.

Krmení velkých koček:

Velkým kočkám by mělo být poskytnuto dostatečné, kvalitní a výživné krmivo, které uspokojí jejich energetické potřeby. Množství potravy je dáno velikostí a energií kočky, která se u koček značně liší a hraje důležitou roli při určování

kalorie, A musíte vždy umožnit kočce volný přístup k čerstvé a čisté vodě a nádobí na vodu musí být čištěno každý den. Pamatujte, že velké kočky se rychle zotavují z jakéhokoli chirurgického zákroku s velkými nutričními potřebami, takže byste měli mluvit se svým veterinářem o úpravě stravy vaší kočky během období nemoci a zotavení.

Staré kočky:

Kočky začínají vykazovat jasné změny související s věkem ve věku 7-12 let, existuje mnoho věcí, které se mění, jako je rychlost metabolismu, imunitní systém, složení těla a výskyt mnoha změn v něm, a ve skutečnosti jsou tyto změny nevyhnutelné a některé lze spravovat. S dietou.

Hlavním cílem krmení seniorských koček by mělo být udržovat je zdravé a sledovat jejich váhu, oddálit nástup chronických onemocnění, protože čím starší kočka stárne, tím vznikají zdravotní problémy, včetně:

• Degradace kůže a srsti

• Ztráta svalové hmoty

• Střevní problémy Artritida

• Obezita Problémy se zuby

• Snížená schopnost bojovat proti infekci

Proto by rutinní péče o starší kočky měla zahrnovat průběžné rutinní veterinární kontroly k posouzení přítomnosti nebo progrese chronických onemocnění.

Kočky a obezita:

Obezita je velmi častým problémem u koček, jako je tomu u lidí, a obezita může být škodlivá pro zdraví kočky a nadváha může u kočky ohrozit cukrovku, problémy s játry a bolesti kloubů a vývoj obezity nastává když spotřeba energie převyšuje její energetické potřeby. Přebytečná energie se ukládá ve formě tuku a vy, jako majitel kočky, si musíte plně uvědomovat pocit páteře kočky a musíte také cítit jeho žebra, abyste si všimli přebytečného tuku.

Před zahájením programu hubnutí je vhodné se poradit s veterinářem vaší kočky, který by měl zahrnovat tyto klíčové oblasti, jako například:

Kočky s nadváhou konzumují více kalorií, než potřebují, a zde práce s veterinářem určí jeho kalorické potřeby a určí vhodné krmivo a množství krmiva, protože jeho strava musí obsahovat normální hladinu středně fermentované vlákniny a typ tuku, který brání kůže a srst se zhoršují během hubnutí.

  1. You made a great point about how preparing a house’s electrical systems for a new cat is a very important part of being a pet owner. Since we have so many computers and entertainment devices at home, I can easily see our cat messing with them and getting into a lot of trouble whenever we find one. With that in mind, I’ll make sure to take some precautions with these kinds of devices before looking for a pet store that can help us adopt a lovely pet kitten.

Your email address will not be published. Required fields are marked *