6 tipů na přivítání nového kotě

Uvítání nové kočky ve vašem domě je výjimečným a emocionálně silným obdobím pro vás i pro nového člena vaší rodiny. Možná se s určitým strachem divíte, zda se vaše nová kočka nebo kotě dokáže přizpůsobit neznámému prostředí a novým tvářím. Je také přirozené, že váš nový chlupatý přítel pocítí trochu úzkosti v okamžiku, kdy opustí svůj starý domov a dorazí k vašemu. Při přípravě na tuto šťastnou událost budete vy a vaše kočka uvolněnější a můžete se navzájem ocenit od prvního dne. V tomto článku vám poskytneme praktické podrobnosti, které vám pomohou učinit příchod vaší nové kočky do vaší domácnosti šťastným a pozitivním čas pro vás oba.

1) Jak zajistit, aby se vaše nová kočka cítila jako doma?

Při přivítání nové kočky do vašeho domova je klíčová příprava. První věcí, kterou musíte začít, je zajistit, aby byl váš domov bezpečný a pohodlný. Postupujte podle těchto jednoduchých tipů, aby se váš nový člen rodiny cítil v den D pohodlně a jistě, a aby byl váš domov bezpečným místem vhodným pro domácí mazlíčky.

Nejprve si kupte nové mísy na jídlo a vodu, pokud je to možné, keramické nebo nerezové, a umístěte je na pečlivě vybrané místo. Dále připravte kočičí podestýlku, která poskytuje jednu pro každou kočku v domácnosti. Vrh by měl být z hygienických důvodů pravidelně měněn. Umístěte podestýlku na klidné místo mimo místo, kde vaše kočka jí, spí a hraje si.

Poskytněte mu také škrábanec. Nebudeš toho litovat ! To vám nejen ušetří nákup nového nábytku, ale také vaše kočka bude moci škrábat, což je pro ně velmi důležitá činnost. To bude obzvláště užitečné, pokud jsou v domě další kočky.

2) Zvykněte si své nové kotě na své okolí a další domácí mazlíčky v domě

Představte svou kočku svému každodennímu životu, různým místnostem v domě, hluku (TV, rádio, pračka atd.). Nezapomeňte také představit vaše kotě jiným zvířatům, bude jim chvíli trvat, než se navzájem přizpůsobí. Pokud máte jinou kočku, zkuste pro každou z nich poskytnout bedničku, aby každá kočka mohla jíst a vyprazdňovat se. Pokud máte psa, naplánujte si pro kotě úkryt, abyste se tam mohli uchýlit.

Nezapomeňte také odstranit veškeré předměty, které mohou být pro vaši kočku nebezpečné nebo toxické. Určité látky jsou pro něj zjevně nebezpečné, například výrobky pro domácnost. Jiné jako čokoláda, čaj, káva a dokonce i rostliny (oleandr, lilie, vánoční hvězda, filodendron, hortenzie, hyacint, narcis a tulipán) jsou běžnými toxiny pro kočky.

Zajistěte všechny elektrické vodiče tak, aby je vaše kočka nebo kotě nežvýkaly. Poskytněte své kočce pečující prostředí se spoustou malých hraček (např. Fóliové kuličky), které upoutají jeho pozornost a odvádějí pozornost od všeho, co by mohlo být nebezpečné. Odstraňte všechny ostré předměty… nebo předměty, které lze pokousat, olíznout nebo zničit, a odložte je mimo dosah. A sledujte otevřená okna, abyste zabránili pádu kočky.

3) Naučte nové kotě zákazům

První věcí, kterou musíte udělat, je naučit vaše kotě věci, které nebudete tolerovat, až vyroste. Nenechte své kotě dělat, co chce, může dobře pochopit, že nemůže dělat určité věci (například: nedržte se záclon, nikde se nevyprazdňujte …).

A aby se úspěšně naučil zákazům, zkuste ho pevným hlasem odradit, jakmile se chystá udělat něco hloupého, nebo naopak, odměnit ho za dobré chování sladkostí nebo pohlazením. Poznámka: nemá smysl potrestat kotě za něco hloupého, co udělal po dlouhé době. například nebude moci spojit výčitku s vázou převrženou před dvěma hodinami.

4) Postarejte se o své kotě

Projděte se a pokuste se eliminovat všechna možná rizika (balkony, okna, škodlivé předměty), pokud máte zahradu, zkuste prosím doprovázet kotě při prvním výletu, protože nezná nebezpečí: sousedův pes, příliš vysoký strom ze kterého nemůže sestoupit.

Pamatujte, že život kotěte se točí kolem čtyř hlavních oblastí: kde jíst, kde spát, kde se vyprázdnit a kde si hrát. Proto prosím věnujte pozornost jeho 4 oblastem.

5) Uvítání koťátka se stará o jeho zdraví

Několik dní po jeho příjezdu budete také muset přemýšlet o tom, jak přivést svého malého společníka k veterináři. Dokonce i když se vaše kotě zdá být v dokonalém zdravotním stavu, jeho imunitní systém je křehčí než imunita dospělých koček. Pokud chováte dospělou kočku, je důležité zkontrolovat zdraví vašeho mazlíčka. Při této příležitosti první návštěvy veterináře bude provedeno první posouzení, zaveden protokol o odčervení (do věku 3 měsíců musí být každé dva týdny odčervena mladší kočka) a mohou být provedeny první vakcíny. Pokud tomu tak ještě není, lze dokonce sjednat schůzku ke sterilizaci.

Tato první návštěva veterináře vám také umožní zvyknout si kočku na nové prostředí s neznámými pachy, neznámými místy a skutečnou konzultací s veterinářem. Čím dříve si na tento vesmír zvyknete, tím méně protestů budete mít v budoucnu.

6) Kastrace kotěte

Před kastrací si povšimněte následujícího: Koťata obecně dosáhnou pohlavní dospělosti kolem 8 měsíců u žen a 10 měsíců u mužů. Ale záleží to na rase a měsíci narození. pokud nechcete svou kočku chovat, je nejlepší ji sterilizovat chirurgicky ve věku 7 měsíců.

Sterilizace vaší kočky nebo kočky vám mimo jiné umožňuje eliminovat problémy s teplem a omezit únik kočky. Sterilizace vaší kočky má několik výhod. Sterilizace pomáhá předcházet šíření koček a přelidnění. Nejčastěji se jedná o sterilizaci pohodlí majitele. U kočky je možnost plodit potlačena stejně jako sexuální cyklus.

Už neexistují nepříjemnosti spojené s teplem: žádné předčasné mňoukání, boje, přitahování mužů. Kastrovaná kočka ztrácí své značkovací chování, když je kastrace provedena dostatečně brzy. Opět platí, že boje jsou omezeny a uprchlíci jsou méně častí.

Sterilizace kočky má důsledky. Chemická sterilizace zahrnuje dávání kočkám další hormony. Tato velká dávka hormonů pomáhá blokovat ovulaci a zabránit fungování vaječníků. Z dlouhodobého hlediska však tyto extra hormony často vedou k tvorbě nádorů prsu a infekcím dělohy. Při chirurgické sterilizaci je riziko vzniku nádoru prsu a pyometry odstraněno. U koček může kastrace podporovat tvorbu močových kamenů. Toto riziko je však velmi omezené, pokud kočka dostane kvalitní krmivo specifické pro její stav. Kastrovaná kočka je obecně klidnější a méně aktivní. Stávají se více domácí a méně agresivní s jinými kočkami. Potoky moči jsou potlačeny, stejně jako nepříjemné pachy, které s sebou nesou.

Your email address will not be published. Required fields are marked *