Tipy pro krmení kotěte z lahve

Koťata jsou vzácná stvoření, která jsou tak nevinná, že si všimnou, co se děje v jejich žaludku. Možná jste našli jedno rozkošné kotě nebo dítě z lahve před vaším domovem osiřelé nebo opuštěné. Ať už je to jakkoli, s těmito dětmi z lahví bylo třeba zacházet opatrně a opatrně a správně je krmit. Zde je několik tipů na koťata na krmení z lahve.

Výběr správné receptury na láhev a kotě

Koťata jsou citlivá, pokud jde o to, co se děje uvnitř jejich břicha. Z ledničky jej nemůžete nakrmit žádným mléčným výrobkem.

Receptura pro kotě je formulována při zachování obsahu živin v mateřském kočičím mléce. Jedná se o kompletní vyváženou recepturu ve formě tekutého mléka nebo sušeného mléka. Majitelé musí být při výběru krmiva pro koťata opatrní. Také se vyhýbejte krmení koťat kravským mlékem nebo jinými domácími recepty.

Další důležitou součástí je láhev na krmení kotěte. Ujistěte se, že jste udělali malý úhlopříčný otvor v bradavce lahve. Otvor by neměl být ani příliš velký, ani příliš malý. Tím by bylo zajištěno správné proudění kapaliny.

Příprava lahve

Je bezpodmínečně nutné zajistit, aby byla tekutina pohodlně teplá ke krmení a neobsahovala shluky.

Kromě toho před podáním mléka kotěti proveďte malý test teploty na vnitřní straně zápěstí. Tím by bylo zajištěno, že teplota je správná pro krmení.

Teplo a povlečení

Než začnete koťata krmit, ujistěte se, že je v teple a pohodlí. Nekrmte studené kotě a nezabalte ho do vrstev oblečení, než se ho pokusíte nakrmit. Můžete ji ručně otřít, abyste stimulovali průtok krve.

Postoj je důležitý

Pomohlo by, kdybyste vždy krmili kotě v břišní poloze. Existuje riziko vdechnutí tekutiny, pokud ji krmíte jiným způsobem. Pomocí své nedominantní ruky uchopte kotě za hlavu a dominantní k nakrmení mléka. Prstem se ujistěte, že koťátko spolkne mléko.

Správné množství a správná frekvence

Frekvence krmení kotěte je poměrně vyšší než u dospělé kočky. Mohou dokonce chtít jídlo o půlnoci a vy musíte být v pohotovosti, dokud nedosáhnou věku 6 týdnů. Malé množství krmiva občas pomůže koťátku udržovat hydrataci, růst, vývoj a udržovat normální tělesný tuk.

Ukazuje kotě pokrok?

Neustále sledujte, zda kotě vykazuje pokrok, pokud jde o tělesný tuk a váhu. Zvažte koťátko denně v gramech a sledujte, zda získává správnou váhu. Optimální přírůstek hmotnosti by byl 10 gramů denně. Pokud zjistíte, že kotě nepřijímá správné množství tuků, vyhledejte okamžitou podporu veterináře.

Péče o následné krmení

Péče o koťata je mnohem víc než jen jejich krmení. Musíte si být vědomi jeho lékařských potřeb, čistoty, tendence chodit na toaletu a především její bezpečnosti.

Jakmile je koťátko nakrmeno, nenechte ho znovu vychladnout. Vložte jej zpět do svého kurýra a podestýlky, vše zabalené a útulné.

Čisté kotě je šťastné kotě

Pomocí čistého, měkkého a teplého kusu látky setřete z obličeje další jídlo a další nepořádek. Kromě toho může být v uších nebo kolem nich nějaký výtok, který také vyžaduje určité čištění. Postarejte se také o čistotu kolem uší.

K vyčištění kotěte můžete použít teplou vodu a ručník, dát pár kapek jemného šamponu by šlo dlouhou cestu.

Zdravotní péče

Pokud si myslíte, že se vášmu malému kamarádovi nějak nedaří, neléčte to sami. Lepší možností je vždy konzultovat s veterinářem diagnostiku a léčbu.

Některé stavy mohou zahrnovat průjem, zácpu, zvracení, vypadávání vlasů nebo jiné věci, které byste mohli považovat za alarmující.

Závěr

Abyste se postarali o kotě a nakrmili ho z láhve, musíte zapojit fyzický kontakt a některé emoce, abyste koťátku dali pocit maminky. Můžete také pomoci koťátkům rozvíjet některé motorické dovednosti tím, že jim poskytnete různé hračky.

Your email address will not be published. Required fields are marked *