Nejčastější dotazy týkající se výživy koček

Protože nyní plánujete adoptovat kočku. Musíte vědět, co musíte udělat. Zejména je nutné mít znalosti o krmivech pro kočky a jejich nutričních požadavcích.

Všechny kočky mají různé osobnosti. Bude tedy nějakou dobu trvat, než zjistíte, jakou osobnost má vaše kočka. Měli byste mít trpělivost, abyste věděli, jak vaše kočka zůstává šťastná a zdravá.

V tomto článku projdeme všemi nezbytnými akcemi a informacemi, které jsou nutné k pochopení nutričních potřeb koček. V této části budou probrány některé nejčastěji kladené otázky týkající se výživy koček.

Otázka č. 1

Proč je zdravé jídlo důležité?

Toto je jedna z často kladených otázek o kočce. Je nezbytné, aby vaše kočka měla vyváženou a zdravou stravu. Kočky zůstávají zdravé, když je krmíte vysoce kvalitními masnými výrobky.

Kočky jsou masožravá zvířata. Z rostlinných potravin nemohou plnit své nutriční požadavky. Je důležité jim poskytnout jídlo s dostatečným množstvím taurinu, vitamínů, zejména vitamínu A a některých důležitých mastných kyselin.

Voda je pro kočky nezbytná. Denně je pro ně nutná sladká voda, aby nedocházelo k dehydrataci. Musíte udržovat rovnováhu kalorií, protože přebytek nebo nedostatečnost jsou pro ně stejně škodlivé.

Otázka č. 2

Jaký je nejlepší čas na krmení koček?

V zásadě tedy vyvstává otázka o kočkách, která zní: ‚Kolik je je třeba krmit? ‘

Odpověď je velmi jednoduchá. Pokud jste si domů přivezli kotě, nechte ho jíst, kolik chce. To je obvykle 4 až 5krát denně. Ale pokud se jedná o dospělou kočku, může se spolehnout na 2 jídla denně.

Jak vaše kočka začne růst, její jídlo začne klesat. I když vaše kočka miluje okusování, nedávejte jí jídlo více, než je její denní spotřeba. Je to proto, že pokud jí více, může jí hrozit obezita.

Otázka č. 3

Mělo by to být konzervované jídlo nebo suché jídlo?

Tato otázka o kočkách je velmi častá. Kalorická hustota konzervovaných potravin je menší než u suchých potravin. Konzervy obsahují více vody než suché potraviny.

Ale hlavně kočky milují jíst obojí. Mají rádi míchání doplňkových konzervovaných potravin se suchými potravinami.

Otázka č. 4

Může moje kočka jíst syrové maso?

Kočky jsou přísní masožravci. Přežili na ptácích a jiných zvířatech jako potravu po celé věky. Někteří lidé věří, že to je důvod, proč mohou jíst syrové maso.

Ale pro některé lidi toto maso obsahuje také parazity a bakterie. Mohou tedy být škodlivé pro zdraví kočky. Je tedy důležité brát syrové maso v malém množství.

Nemělo by to být primární krmivo pro kočky.

Otázka č. 5

Jsou krmiva pro psy vhodná i pro kočky?

To je také jedna z často kladených otázek o výživě koček.

Samozřejmě, kočky i psi jsou oba různé druhy. Nemůžete je krmit stejnou věcí. Jejich nutriční požadavky jsou různé, a tím se liší i jídlo jim podávané.

Kočky nejsou schopny trávit rostlinnou stravu, zatímco psi přijímají své živiny z rostlin. Také to, že kočky vyžadují z masa bílkoviny. Kočky navíc potřebují taurin, jinak trpí srdečními chorobami. Naproti tomu psi to nevyžadují.

Otázka č. 6

Může být moje kočka vegetariánkou?

Existuje také několik rostlinných diet pro kočky, ale je lepší držet se masové stravy. Je to proto, že kočky jsou masožravá zvířata a splňují své výživové požadavky z masa.

Navíc nemohou trávit rostlinnou stravu. Proto je masová strava pro ně ideální.

Závěr

Takže v zásadě všechny výše uvedené otázky kladou milovníci domácích mazlíčků, zejména milovníci koček. Vždy byste měli mít znalosti o výživových požadavcích vašich domácích mazlíčků a o tom, jak překonat jejich problémy.

Kočky vyžadují pro výživu maso a bílkovinné pokrmy. Jejich strava by měla obsahovat vitamíny, mastné kyseliny a mnoho bílkovin. Mělo by být menší množství sacharidů.

Všechny tyto otázky týkající se výživy koček odpovídají na vaše hlavní problémy. Je důležité dodržovat základní postupy k zajištění správného zdraví vašich koček.

Your email address will not be published. Required fields are marked *