Plemena koček s nízkou údržbou k přijetí

Pokud budete poprvé vlastníkem a hledáte společníka pro kočky, raději vyhledávejte mezi některými plemeny koček s nízkou údržbou.

I když už mazlíte s některými zvířaty a hledáte kočičí přírůstek, plemena koček s nízkou údržbou by byla dobrou volbou i pro vás, aby s vašimi ostatními zvířaty snadno vycházely.

Dalším scénářem může být, že jste příliš zaneprázdněni mazlit kočku s vysokou údržbou. Ať už je situace jakákoli, zde jsou některá plemena koček s nízkou údržbou, abyste si mohli vybrat svého dalšího společníka pro kočky.

Sphynx

Pokud se obáváte alergenů, bezsrsté kočičí plemeno půjde dlouhou cestou. Mezi takovými plemeny je Sphynx vždy lepší volbou. Chceš vědět proč?

Sphynx není na začátku opravdu bez vlasů, ale místo toho se cítí jako broskvový chmýří.

Také, i když nejste poblíž, jsou rádi, že jsou sami se sebou. Jejich nezávislost a hypoalergenní vlastnosti z nich činí vynikající volbu, kterou je třeba vzít v úvahu.

Japonský bobtail

Zatímco většina ostatních koček potřebuje vysokou péči, japonský bobtail má relativně nízkou potřebu údržby. Nestřílejí se příliš často a vědí, jak se stýkat, takže s nimi bude tvůj život snadný.

Norská lesní kočka

Pokud nebudete trávit většinu času mimo domov, je pro vás norská lesní kočka lepší volbou.

Jedním z důvodů, proč ji považovat za plemeno koček s nízkou údržbou, je to, že jsou samy o sobě dost. Získejte jim dostatek jídla a vody a je dobré jít.

Ruská modrá

Kromě toho, že jsou nesmírně krásné, ruské modré kočky raději zůstávají samy. Nebudou vyžadovat každodenní mazlení ani interakci, i když jste doma.

Nezapomeňte si vyčistit kabát a postarat se o jídlo. Kromě toho vás nebudou moc obtěžovat.

Britská krátkosrstá

Britská krátkosrstá je považována za něžnou, ale nepotřebnou. Mají pohodovou osobnost a nebudou vás celý den sledovat.

Jelikož jsou krátkosrsté, nevyžadují každodenní česání; týdenní česání by fungovalo. Můžete být mimo domov a nemusíte se příliš starat o to, že se dostanou do problémů. Také stačí k pobavení.

Bombaj

Bombayské kočky jsou přátelské a přizpůsobivé. Mají krátkou délku srsti a nízkou tendenci k odlévání, což vyžaduje nízkou údržbu.

Toto plemeno koček je však interaktivní a vyžaduje pozornost majitelů, aby zůstali šťastní a pobavení.

Perská kočka

Perská kočka může být tou správnou volbou pro zaneprázdněného majitele kočky, pokud jde o menší interakci, kterou plemeno preferuje. Jeho velké dlouhé vlasy však vyžadují neustálou pozornost, takže je musíte přimět, aby pravidelně navštěvovaly zastřihovač.

Maine Coon

Maine Coon má poněkud psí osobnost. Jsou loajální, chytří a přátelští.

Přestože má toto plemeno dlouhou srst, vyžaduje menší péči. Dobrý hřeben jednou týdně pro toto plemeno stačí, takže stojí za zvážení mezi plemeny koček s nízkou údržbou.

Scottish Fold

Scottish Fold je další rozkošná kočkovitá šelma s nízkou údržbou. Takové roztomilé stvoření s pohodovým temperamentem. Dokáže se pobavit a nechce moc pozornosti. Určitě ji můžete přivést domů.

Americká krátkosrstá

Americká krátkosrstá kočka se příliš neliší od jejích ostatních krátkosrstých bratranců. Toto plemeno nevyžaduje ani neustálou pozornost, ani vás nebude zcela ignorovat, když jste poblíž.

Kromě toho to není vysokoenergetické plemeno. Raději ji vezměte v úvahu při nákupu síťové kočky.

Ocicat

Další kočka vhodná pro rušnou rodinu by byla Ocicat. Nezajímá se příliš o ostatní, takže vůbec nebude lpět. Je sama se sebou dobrá a nezpůsobí vám velké potíže.

Exotická krátkosrstá

Při výběru zkuste zvážit ženskou exotickou krátkosrstou. Nepotřebují neustálou pozornost, ale vyžadovali by od vás trochu náklonnosti.

Každodenní základní péče o ně by byla dlouhá cesta.

American Wirehair

Američan Wirehair se s lidmi kolem sebe moc neobtěžuje. To je její způsob života. Nezáleží na tom, jestli jste poblíž nebo ne. Další zvířecí společník, ať už jiná kočka nebo pes, by stačil k tomu, aby se bavil.

Nyní, když máte dobrý přehled o plemenách koček s nízkou údržbou, doufám, že můžete udělat správnou volbu pro nákup koček. Hodně štěstí!

Your email address will not be published. Required fields are marked *